Par maksātnespējīgu pasludināts "Elkor" veikalu kādreizējais pārvaldītājs

LETA
Interaktīva izstāde visai ģimenei "Dzīvās sistēmas" iepirkšanās centrā "ELKOR Plaza".
Interaktīva izstāde visai ģimenei "Dzīvās sistēmas" iepirkšanās centrā "ELKOR Plaza". Foto: Ieva Leiniša/LETA

Rīgas pilsētas tiesa pasludinājusi "Elkor" veikalu kādreizējo pārvaldītāju SIA "ETG" par maksātnespējīgu, liecina Maksātnespējas reģistra publiskotā informācija.

Kompānija par maksātnespējīgu pasludināta piektdien, 15.decembrī. Par maksātnespējas administratoru iecelts Sergejs Maleckis.

Kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram līdz 2024.gada 18.janvārim.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem, šogad 14.decembrī "ETG" bija nodokļu parāds 1 616 010 eiro apmērā.

Vienlaikus informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2023.gada 15.decembrī "ETG" piemērots VID aizliegums komercķīlas reģistrācijai, pārreģistrācijai, pārjaunošanai un grozīšanai komercķīlu reģistrā.

Patlaban uzņēmumam ir viena aktīva komercķīla, kas reģistrēta šogad 18.septembrī. Komercķīleas ņēmējs ir Pāvela Goglačova uzņēmums SIA "Fleris", kuram ir tiesības pārdot ieķīlāto mantu bez izsoles. Komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 8,525 miljoni eiro.

2022.gadā "ETG" strādāja ar 26,919 miljonu eiro apgrozījumu un 3,997 miljonu eiro zaudējumiem.

Kompānija gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka "ETG" galvenie darbības veidi ir mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība ar mājsaimniecības elektroprecēm, sporta precēm, sieviešu un vīriešu apģērbiem, apaviem, tekstilprecēm, mēbelēm, precēm bērniem, sakaru līdzekļiem, datoriem, traukiem, fotoprecēm, interjera priekšmetiem un citām precēm, kā arī mazumtirdzniecība ar pārtikas produktiem un sabiedriskā ēdināšana.

Tāpat informācija "Firmas.lv" liecina, ka šogad no "ETG" saistīto objektu saraksta izslēgtas tīmekļvietnes "elkor.lt", "elkor.ru", "elkor.lv", mobilā lietotne piegādei "Wolt" platformā no "Elkor Food&Wine", kā arī veikali "Elkor Plaza Outlet", "Podium Outlet", "Elkor Kids Outlet" un "Podium". Patlaban vienīgā aktīvā uzņēmuma struktūrvienība ir birojs Brīvības ielā.

Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 276 042 eiro. "ETG" īpašnieki ir Andrejs Vlasovs (44,55%), SIA "Plus īpašums" (40,6%), kas pieder Andrejam Sičovam (34,98%), Andrejam Horhorinam (34,98%) un Vlasovam (10,34%), kā arī SIA "Elkor Gift Shop" (14,85%), kuras vienīgais īpašnieks ir Vlasovs.

Jau ziņots, ka tirdzniecības centru "Elkor" un "Podium" pārvaldošajiem uzņēmumiem SIA "Elkor grupa", "ETG", SIA "Elkor Food & Wine" un SIA "Elkor Gift Shop" 2022.gadā mainījās īpašnieki, nomainot Ilzi Laurāni (iepriekš Popova).

Tostarp "Elkor grupas" vienīgais īpašnieks kopš 2022.gada oktobra ir "Plus īpašums", bet "Elkor Food & Wine" vienīgā īpašniece ir pati kompānija, kamēr iepriekš uzņēmuma vienīgais īpašnieks bija Vlsaovs.

"Elkor" mārketinga vadītājs Ronalds Feldmanis iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka izmaiņas īpašnieku sastāvā nekādā veidā neietekmēs uzņēmuma darbību - "Elkor" turpinās sniegt tirdzniecības pakalpojumus kā līdz šim.

Vaicāts par Laurānes turpmāko sadarbību ar "Elkor", Feldmanis sacīja, ka līdz ar kapitāldaļu pārdali Laurānes saistība ar "Elkor" ir noslēgusies. Vienlaikus citas izmaiņas "Elkor" nav plānotas.

Tāpat vēstīts, ka 2022.gada janvārī Laurānes parāda dēļ tika piemērots zvērināta tiesu izpildītāja aizliegums atsavināt kapitāldaļas visās viņai piederošajās kompānijās un reģistrēt jaunas komercķīlas. Nodrošinājums atcelts 1.martā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka aizliegums atsavināt kapitāldaļas un reģistrēt komercķīlas tika piemērots attiecībā uz "ETG", "Elkor grupa", "Elkor Gift Shop", "Elkor Food & Wine", "HSP Solution" un "Elektrodrošība". Laurāne piecos no šiem uzņēmumiem bija vienīgā īpašniece.

Zvērināts tiesu izpildītājs Ainārs Šusts toreiz aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka viņa lietvedībā reģistrēta izpildu lieta par parāda piedziņu no fiziskas personas, uz kuras vārda reģistrētas kapitāldaļas uzņēmumos.

Visi minētie uzņēmumi Laurānes īpašumā nonāca pērn laikā no augusta līdz decembrim, nepilnu gadu pēc tam, kad nomira "Elkor" izveidotājs un kompāniju iepriekšējais īpašnieks Aleksandrs Popovs.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu