Islandē vulkāna izvirdums ir palēninājies

Foto: AP/Scanpix

Vulkāna izvirduma intensitāte Islandes Reikjanesas pussalā trešdien ir ievērojami samazinājusies, un sarkanā kvēlojošā lava vairs tikai atsevišķās vietās izplūst virspusē, liecina vietējās radiostacijas tiešraides video.

Izvirduma sākumā pirmdienas vakarā lava izveidoja uguns sienu, kas izplūda no aptuveni četrus kilometrus garas plaisas zemē. Pašreiz ir aktīva vairs tikai trešdaļa no šīs plaisas, šorīt ziņoja radio.

Foto: Islandē sācies vulkāna izvirdums, 18. decembris

Vulkāna aktivitāte ir stabila un nakts laikā maz mainījusies, bet sliktā redzamība snigšanas dēļ apgrūtina situācijas novērtēšanu, piebilda radio. Vulkanologs novērtēja, ka izvirdums ir palēninājies un tuvākajās dienās - iespējams, pat līdz nedēļas nogalei - varētu mazināties.

Islandes Meteoroloģijas birojs otrdienas vakarā ziņoja par trim avotiem, no kuriem plūst lava.

Arī zemestrīču skaits reģionā ir ievērojami samazinājies. Ja pēc izvirdumu naktī tika konstatēti simtiem pēcgrūdienu, tai skaitā divi vairāk nekā četru magnitūdu stipri, tad trešdien tika reģistrēti tikai daži atsevišķi pēcgrūdieni, liecina meteoroloģijas biroja dati. Tomēr briesmas vēl nav beigušās, uzsvēra varasiestādes, un meteoroloģijas birojs brīdināja, ka pēkšņi var atvērties jauni lavas izplūdes avoti.

Policija aicināja entuziastus, kas vēlas savām acīm skatīt izvirdumu, divreiz pārdomāt, vai viņi patiešām vēlas doties 18 līdz 20 kilometru garajā un nogurdinošajā pārgājienā pašreizējos laikapstākļos. Policija norādīja, ka Ziemassvētki ir pavisam tuvu, un viņi vēlas, lai glābēji svētku laikā varētu palikt mājās.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu