Bijušo Ādažu sociālo darbinieci tur aizdomās par 100 eiro dāvanu kartes pieņemšanu kukulī

LETA
Foto: CrizzyStudio/"Shutterstock"

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūru apsūdzēt kādu bijušo Ādažu novada pašvaldības sociālo darbinieci par 100 eiro vērtas dāvanu kartes pieņemšanu kukulī.

KNAB izmeklētāji konstatējuši, ka bijusī Ādažu novada amatpersona kopā ar trim fiziskām personām izkrāpusi pašvaldības budžeta līdzekļus. Bijusī valsts amatpersona par noziedzīgo darbību veikšanu pretī saņēmusi kukuli.

Laikā no 2022.gada jūnija līdz 2023.gada oktobrim bijusī Ādažu novada pašvaldības sociālā darbiniece, darbojoties organizētā grupā, veikusi darbības, lai panāktu nepamatotu sociālā pabalsta piešķiršanu vienai no noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām. Bijusī valsts amatpersona par šīm noziedzīgajām darbībām saņēma dāvanu karti 100 eiro vērtībā.

Krāpniecisko darbību rezultātā pašvaldībai nodarīts ne mazāk kā 3000 eiro zaudējumi.

KNAB kriminālprocesu sāka 2023.gada 8.jūnijā un izmeklēja krāpšanu un kukuļdošanu organizētā grupā, kā arī kukuļņemšanu.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām par krāpšanu organizētā grupā. Papildus KNAB inkriminēja bijušajai valsts amatpersonai kukuļņemšanu, savukārt trim parējām noziedzīgajās darbībās iesaistītajām fiziskajām personām - kukuļdošanu organizētā grupā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu