Pļaviņu ūdenskrātuvē un Daugavā pie Jēkabpils gaidāma ledus un vižņu masu kustība

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vižņi Daugavā. Ilustratīvs attēls
Vižņi Daugavā. Ilustratīvs attēls Foto: Ivars Soikāns /LETA

Latvijā iestājies bargs sals, gan iekšzemes, gan piekrastes ūdeņos turpinās intensīva ledus veidošanās, līdz ar ko vairākās upēs ledus veidošanās izraisīja krasas ūdenslīmeņa svārstības.

Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā izplatīta informācija par ledus un vižņu sablīvējumi izveidojušies vairākās upēs.

Aizvadītajā diennaktī Daugavā pie Polockas ūdenslīmenis paaugstinājās par 18 centimetriem (cm), bet pie Jēkabpils paaugstinājās par 170 cm diennaktī, pie Zeļķiem un Pļaviņām pazeminājās attiecīgi par 69 un 54 cm diennaktī.

Turpinoties sala periodam, upēs intensīvi veidojas ledus. Šorīt Daugavā posmā Piedruja - Vaikuļāni gar krastiem iet vidēji vižņi.

Daugavā pie Jēkabpils izveidojusies ledstāve, ledus sablīvējums lejpus novērojumu stacijai - pie Zeļķiem un Pļaviņām ledus sablīvējums augšpus un lejpus novērojumu stacijām.

Ledus un vižņu sablīvējumi izveidojušies vairākās centrālās, austrumu un rietumu daļas upēs. Daugavā pie Pļaviņām un Zeļķiem sablīvējumā vietām ir lāsmeņi. Pie Jēkabpils ledus kustība šobrīd ir apstājusies, bet šodien Pļaviņu ūdenskrātuvē un Daugavā pie Jēkabpils gaidāma ledus un vižņu masu kustība. Tagad ledus un vižņu masas krājas augšpus Jēkabpils ledus sablīvējuma augšgalam, arī tajā upes posmā ūdenslīmenis paaugstināsies. Ledus masām sākot intensīvāk virzīties, Pļaviņu - Jēkabpils posmā būs krasas ūdenslīmeņa svārstības, arī pie Jersikas var sākties ūdenslīmeņa kāpums.

Arī citās upēs izveidojušies ledus un vižņu sablīvējumi, aukstajā laikā tie kļūst stiprāki, vietām ūdenslīmenis ievērojami paaugstinās. Ūdenslīmenis augšpus sablīvējumiem paaugstinās.

Nākamajā nedēļā Latvijā kļūs siltāks - iestāsies atkusnis. Kusīs sniegs un ledus, paaugstināsies ūdenslīmenis, rietumdaļas upēs ūdenslīmeņa paaugstināšanās var veicināt piesalu atraušanu no krastiem un ledus iešanu, centrālās un austrumu daļas upēs apstāsies ledus veidošanās.

Centrā norāda, ka spēkā ir dzeltenās un oranžās pakāpes brīdinājumi par ūdenslīmeni. Jaunais ledus vēl ir plāns un uz tā atrasties ir bīstami.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu