Kozlovskis par situāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas: Negribētu teikt, ka šī problēma ir pazudusi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis. Foto: Zane Bitere/LETA

Lai gan mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu jau pusotru nedēļu ir apsīkuši, šī situācija var ļoti strauji mainīties, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV).

Pēc ministra teiktā, informācija, kas iegūta, izmantojot dienestu metodes, liecina, ka tiek mēģināts pārbaudīt, vai Latvijas pusē nav iestājies atslābums. Līdz ar to atbildīgie dienesti nezaudē modrību un saglabā darba intensitāti, sacīja politiķis.

"Jāsaka, ka mēs, katru dienu redzot šīs nulles, gaidām, kas būs nākamais solis tomēr. Es tā negribētu teikt, ka šī problēma ir pazudusi," atzina Kozlovskis.

Jau ziņots, ka aptuveni pusotru nedēļu Valsts robežsardzes amatpersonas nav konstatējušas mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, aģentūru LETA informēja robežsardzē.

Pērn no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 13 863 cilvēki, bet humānu apsvērumu dēļ uzņemti 428 cilvēki. 2022.gadā novērsti 5286 cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas–Baltkrievijas robežu, savukārt 217 cilvēkiem humānu apsvērumu dēļ robežas šķērsošana netika liegta.

Ja pērn rudenī vidēji dienā tika novērsti ap 100 cilvēku mēģinājumi iekļūt Latvijā, tad pēdējos divu mēnešu laikā šis skaits ir sarucis, turklāt jau samērā regulāri ir dienas pēc kārtas, kad nav konstatēts neviens mēģinājums.

Saistībā ar nelegālās imigrācijas spiedienu līdz 2024.gada 10.februārim vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir spēkā pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, kas šogad augustā nomainīja valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju.

Ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, Valsts robežsardze mobilizējusi papildu dienestā esošos robežsargus ārējās robežas apsardzības stiprināšanai. Tāpat robežsardze pieprasījusi papildu atbalstu no Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijas.

Ņemot vērā Baltkrievijas realizēto nelegālās imigrācijas spiedienu, valdība 2023.gada septembra vidū nolēma apturēt Silenes robežšķērsošanas vietas darbību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu