FOTO Aiz polārā loka. Pašmāju slavenības dodas aizraujošā ekspedīcijā

Aizvadītā gada septembrī astoņi sabiedrībā zināmi cilvēki devās 120 km garā, pārbaudījumu pilnā pārgājienā pa Karaļa taku jeb Kungsleden, kas ir pārgājienu taka Zviedrijā un atrodas pāris simtus kilometru aiz polārā loka. Jau no 3. februāra šai ekspedīcijai būs iespēja sekot līdzi raidījumā "Ārpus zonas: Polārais loks".

Pārgājienā piedalījās TV un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare, radio balss un pasākumu vadītājs Kaspars Breidaks, reperis Prusax, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (Stratcom) vecākais eksperts Tomass Pildegovičs, influenceris Rojs Rožers, dziedātāja Būū, kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks un "900 sekunžu" moderatore, raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva.

Tas ilga sešas dienas, no kurām piecas naktis tika pavadītas teltīs.

Ekspedīcijas dalībniekiem nebija nedz sakaru ar ārpasauli, nedz apdzīvotu teritoriju pa ceļam, vienīgais izstāšanās ceļš ārkārtas gadījumā ir glābšanas helikopters.

2022. gada vasarā raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva jau pieveica šo distanci un atzīst – tā bijusi viena no grūtākajām viņas pieredzē gan fiziski, gan garīgi. Karaļa takas pilnais garums ir 400 km, taču ekspedīcijas dalībnieki devās pa takas ziemeļu posmu no Abisko ciemata līdz Nikaluoktai, pieveicot sešu dienu laikā ap 120 km.

"Dažkārt notiek tā, ka paši pat īsti uzreiz neapzināmies, ka sakām "JĀ" piedzīvojumam, kas paliks atmiņā vienmēr. Tā notika šoreiz. Gan piedzīvojumi, gan cilvēki, kas ir daļa no tā," pēc pārgājiena rezumē raidījuma vadītāja Kristīne Garklāva.

Pārgājiena laikā visus dalībniekus sagaida izaicinājumi, no kuriem lielākā daļa nemaz nav saistīti ar pašu Karaļa taku, – pārdomas, atziņas un situācijas pieņemšana, sadzīvošana pašiem ar sevi. Baiba Sipeniece-Gavare pēc pārgājiena atzīst: "Tagad saprotu, ka man Karaļa taka bija vairāk vajadzīga nekā es tai."

"Apollo.lv" jau vēstīja, ka Sipeniece-Gavare savu pārgājienu veltījusi sievietēm vecumā virs piecdesmit, lai viņas iedvesmotu. Smagais pārbaudījums vainagojies ne tikai ar vērtīgām atziņām, bet arī ar izmaiņām ārējā izskatā. Gatavojoties pārgājienam, Baiba cītīgi sāka sportot un turpina to darīt joprojām.

Skaties jauno ekspedīcijas raidījumu "Ārpus zonas: Polārais loks" no 3. februāra sestdienās pulksten 19.20 kanālā TV3 un uzzini, ar kādiem izaicinājumiem saskārās ekspedīcijas dalībnieki un vai visiem izdevās tikt līdz nospraustajam galamērķim.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām