Ukrainas parlaments atteicies apspriest mobilizācijas likumprojektu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Karš Ukrainā
Karš Ukrainā Foto: Jānis Vingris/TVNET

Ukrainas parlaments ceturtdien atteicies debatēt par pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kura mērķis ir iesaukt armijā vairāk cilvēku.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pagājušajā mēnesī brīdināja, ka armija vēlas mobilizēt līdz pat pusmiljonam cilvēku, lai cīnītos pret aptuveni 600 000 Krievijas karavīru, kas ievesti Ukrainā.

Likumprojekts, ko valdība iesniedza decembrī, paredz pastiprināt sodus tiem, kas izvairās no iesaukšanas armijā, un samazināt karadienesta vecumu no 27 līdz 25 gadiem. Tas arī paredz samazinātu obligāto karadienesta laiku no neierobežota līdz 36 mēnešiem.

Likumprojekts ir izpelnījies kritiku sabiedrībā un politiķu vidū. "Vairāki nosacījumi tieši pārkāpj cilvēktiesības, daži nav optimāli formulēti," pēc slēgtas tikšanās ar Ukrainas armijas vadību izteicās valdošās partijas līderis Dāvids Arahamija.

"Mēs saprotam armijas vadības prasības un esam gatavi tās izpildīt. Taču ne visus noteikumus var atbalstīt," viņš norādīja, piebilstot, ka likumprojekts ir nosūtīts atpakaļ valdībai.

Krievijas karaspēkam palielinot spiedienu un karavīru skaitu frontē, Ukraina, kuras armijas rindās dien aptuveni 850 000 karavīru, cenšas palielināt savu dzīvo spēku.

Kijiva neatklāj savus zaudējumus karā, bet neatkarīgas aplēses liecina, ka kritušo karavīru skaits mērāms desmitos tūkstošu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu