Jūrmalas piekrastē konstatē izskalotas sārtaļģes

LETA
Foto: Valsts vides dienests (VVD)

Jūrmalas piekrastes ūdenī konstatēts sarkanas krāsas pigments - izskalotas sārtaļģes, informēja Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Pagājušās nedēļas beigās VVD aizdomās par ūdens piesārņojumu saņēma ziņu no Jūrmalas iedzīvotājas, kura uz piekrastes ūdens virsmas bija novērojusi sarkanus pleķus. Saziņā ar pašvaldību tika noskaidrots, ka redzami netipiski sarkanas krāsas izskalojumi posmā no Dzintariem līdz Jaundubultiem.

VVD veiktie ūdens ekspresmērījumi neuzrādīja piesārņojuma klātbūtni. Konstatēts, ka sarkanās krāsas pigmentus noteiktos apstākļos var izdalīt krastā izskalotās sārtaļģes, skaidro Jalinska.

Kā norādījusi Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece, visticamāk, šajā gadījumā sarkano krāsu radījusi viengadīgā pavedienaļģe Ceramium, kas plaši sastopama apaugumos. Saskalota piekrastē, tā pūst un atmirstot izdala sarkanus pigmentus, tādējādi jūras malu iekrāsojot sarkanu.

VVD izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam, kurš ziņo dienestam par vidē pamanītu piesārņojumu vai iespējamiem vides pārkāpumiem.

VVD atgādina, ka gadījumos, kad nepieciešama nekavējoša inspektora reaģēšana (smakas, ūdens piesārņojums, putekļi, nelegāla zveja, u.tml.), VVD aicina sazināties zvanot uz vienoto vides pieteikumu reģistrācijas tālruni 26 338 800 katru dienu no plkst.7 līdz 23.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām