"Tas Kungs svētī ikvienu." Pāvests aizstāv lēmumu par viendzimuma pāru svētīšanu

LETA
Foto: EPA/Scanpix

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks intervijā Itālijas televīzijā aizstāvēja savu lēmumu ļaut priesteriem svētīt viendzimuma pārus, vienlaikus atzīstot, ka lēmums atsevišķos baznīcas sektoros sastop opozīciju.

Pāvests apliecināja, ka turas pie savas pārliecības, un uzstāja, ka "tas Kungs svētī ikvienu".

Francisks arī atzina, ka viņa nostāja izraisījusi pretestību - Āfrikas bīskapi atsakās īstenot Vatikāna deklarāciju, iebildumus pauduši arī atsevišķi bīskapi Austrumeiropā, Latīņamerikā un citviet.

18.decembra deklarācijā Vatikāns no jauna apliecināja, ka laulība ir savienība mūža garumā vīrieša un sievietes starpā, kā arī atļāva priesteriem svētīt viendzimuma pārus, kas tiecas pēc Dieva žēlastības savā dzīvē.

Itālijas televīzijas pārraidē "Che Tempo Che Fa" pirmajos komentāros par šo tēmu kopš Vatikāna deklarācijas pāvests atzina, ka lēmums sastop zināmu pretestību.

Francisks to skaidroja ar to, ka bīskapi pilnībā neizprot šo jautājumu un atsakās būt atvērti dialogam.

Vaicāts, vai jūtas vientuļš, pāvests sacīja: "Tu pieņem lēmumu, un vientulība ir cena, kas ir jāmaksā."

"Dažkārt lēmumi netiek akceptēti," viņš sacīja. "Bet vairumā gadījumu, kad tu neakceptē kādu lēmumu, tas ir tāpēc, ka tu to nesaproti."

Briesmas ir tad, kad cilvēki, kas nesaprot, atsakās iesaistīties "brālīgās diskusijās" un nocietina savas sirdis, pretojas un "izdara neglītus secinājumus".

"Tas ir noticis ar šiem pēdējiem lēmumiem par ikviena svētīšanu," sacīja Francisks. "Tas Kungs svētī ikvienu."

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu