"Samsung" pērn pazaudējis pasaulē lielākā viedtelefonu ražotāja troni

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Mr.Mikla/Shutterstock

ASV tehnoloģiju uzņēmums "Apple" pērn pirmo reizi vēsturē apsteidzis Dienvidkorejas elektronikas kompāniju "Samsung Electronics Co." un kļuvis par lielāko viedtelefonu ražotāju pasaulē, liecina tirgus izpētes kompānijas "International Data Corp." (IDC) apkopotā informācija.

"Apple" pagājušajā gadā piegādājis 234,6 miljonus viedtelefonu, salīdzinot ar "Samsung" piegādātajiem 226,6 miljoniem viedtālruņu.

Tādējādi "Apple" viedtelefonu tirgus daļa veidojusi 20,1%, bet "Samsung" - 19.4%.

IDC norāda, ka "Samsung" šī saraksta augšgalā pēdējoreiz nebija pirms 13 gadiem - 2010. gadā, kad "Apple" pat neatradās starp pieciem lielākajiem viedtelefonu ražotājiem pasaulē. Tolaik pirmo vietu ieņēma "Nokia", "Samsung" atradās otrajā vietā, bet "LG Electronics" trešajā.

Lai gan IDC vēstī, ka tās apkopotie dati par pagājušo gadu ir sākotnēji un varētu tikt koriģēti, tirgus izpētes uzņēmums "Canalys" arī atzinis "Apple" par pasaulē lielāko viedtelefonu ražotāju priekšā "Samsung".

Turklāt "Apple" ir vienīgais starp trīs lielākajiem viedtelefonu ražotājiem pasaulē, kas pērn uzrādījis tirdzniecības apjoma kāpumu - par 3,7%. "Samsung" pārdošanas apjoms sarucis par 13,6%, bet trešajā vietā esošā Ķīnas "Xiaomi" tirdzniecības apjoms samazinājies par 4,7%.

IDC sākotnējie dati arī liecina, ka pasaulē pērn kopumā piegādāti 1,17 miljardi viedtelefonu, kas ir par 3,2% mazāk nekā gadu iepriekš.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu