Zelenska dzimšanas diena: Atceltas vizītes un aizliegtas tikšanās līdz tiks noskaidroti "IL-76" avārijas apstākļi (8)

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis tikšanās laikā ar žurnālistiem Rīgas pilī.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis tikšanās laikā ar žurnālistiem Rīgas pilī. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis veicis izmaiņas darba grafikā Krievijas militārās lidmašīnas "IL-76" avārijas dēļ. Par to ziņo "RBC-Ukraina", atsaucoties uz avotiem Zelenska birojā un reģionālajās militārajās pārvaldēs.

Pēc medija sarunu biedru teiktā līdz brīdim, kad būs noskaidroti katastrofas apstākļi, Ukrainas līderis atcēlis savus braucienus uz valsts reģioniem un aizliedzis viņa dzimšanas dienas tikšanās.

25. janvārī Zelenskim aprit 46 gadi.

Kā ziņots, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir pieprasījis veikt starptautisku izmeklēšanu par Krievijas transportlidmašīnas "IL-76" avāriju, kas 24. janvārī notikusi Belgorodas apgabalā.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (HUR) pašlaik mēģina noskaidrot vairāk informācijas par desmitiem Ukrainas karagūstekņu likteni, kas saskaņā ar Krievijas apgalvoto bijuši šajā lidmašīnā, Zelenskis paziņoja trešdienas vakara uzrunā.

Prezidents ari norādījis Ukrainas ārlietu ministram Dmitro Kulebam sniegt starptautiskajiem partneriem visu informāciju, kas ir pieejama Ukainai.

"Mūsu valsts uzstās uz starptautisku izmeklēšanu," sacīja Zelenskis. "Ir acīmredzams, ka krievi spēlējas ar ukraiņu gūstekņu dzīvībām, ar viņu radinieku jūtām un mūsu sabiedrības emocijām."

Krievijas Belgorodas apgabala Koročas rajonā trešdien avarējusi militārā transportlidmašīna "IL-76". Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvo, ka lidmašīnu notrieca Ukrainas spēki un tajā atradās 65 Ukrainas militārpersonas apmaiņai, seši apkalpes locekļi un trīs Krievijas karavīri. Visi viņi gājuši bojā.Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošana pārvalde 24. janvārī paziņoja, ka joprojām nav ticamas informācijas, kādi cilvēki un cik daudz atradās notriektajā Krievijas transportlidmašīnā "IL-76".

Izlūkdienests norādīja, ka šodien bija paredzēta Krievijas un Ukrainas karagūstekņu apmaiņa, kas nenotika. Saskaņā ar Krievijas puses sniegto informāciju notriektajā lidmašīnā atradās ukraiņu gūstekņi - pavisam 65.

"Šobrīd mums nav ticamas un visaptverošas informācijas par to, kas tieši atradās lidmašīnā un kādā daudzumā," teikts izlūkdienesta paziņojumā.

Izlūkdienests piebilda, ka Ukraina no savas puses ir izpildījusi visas vienošanās, lai sagatavotos apmaiņai. Sagūstītie Krievijas karavīri savlaicīgi tika nogādāti uz saskaņoto apmaiņas vietu, kur viņi bija drošībā.

"Saskaņā ar vienošanos mūsu aizstāvju drošību bija jānodrošina Krievijas pusei. Tajā pašā laikā Ukrainas puse netika informēta par nepieciešamību nodrošināt gaisa telpas drošību Belgorodas pilsētas rajonā noteiktā laika periodā, kā tas jau vairākkārt tika darīts iepriekš," teikts izlūkdienesta paziņojumā.

Ukraina netika informēta par transportlīdzekļu skaitu, maršrutiem un gūstekņu piegādes veidiem. Ir zināms, ka gūstekņi tiek vesti, izmantojot gaisa, dzelzceļa un autotransportu.

Transporta lidmašīnas nolaišanās 30 kilometru kaujas zonā nevar būt droša, un tā jebkurā gadījumā ir jāapspriež abām pusēm, jo pretējā gadījumā tiek apdraudēts viss apmaiņas process, norādīja izlūkdienests.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu