"Sistemātiska Krievijas dezinformācijas kampaņa". Vācijā atklāts plašs "X" viltus kontu tīkls

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Lea Rae/Shutterstock

Tikai viena mēneša laikā aptuveni 50 000 viltus kontu vācu valodā publicējuši vairāk nekā vienu miljonu ierakstu pltaformā "X", nosodot Vācijas valdības atbalstu Ukrainai, raksta nedēļas izdevums "Der Spiegel".

Kā vēsta "Der Spiegel", Vācijas Ārlietu ministrija ir atklājusi Krievijas dezinformācijas kampaņu miljardiera Īlona Maska pārvaldītajā sociālajā tīklā "X", kas agrāk bija pazīstam kā "Twitter". Šīs kampaņas mērķis varētu būt palielināt sabiedrības neapmierinātību ar pašreizējo Vācijas koalīcijas valdību un izjaukt turpmāku atbalstu Ukrainai, atsaucoties uz Vācijas Ārlietu ministrijas iekšējo ziņojumu, piektdien vēsta "Der Spiegel".

Kā norādīts izdevumā, Ārlietu ministrija uzdevusi ekspertiem ar speciālas programmas palīdzību analizēt ziņojumus "X", kā rezultātā tika identificēts apjomīgs viltus kontu tīkls, kas izplata vācu valodā rakstītu saturu.

No 20. decembra līdz 20. janvārim vairāk nekā 50 000 šādu kontu kopumā publicēja vairāk nekā miljonu ierakstu vācu valodā, kuros bieži vien bija iekļauti pārmetumi federālajai valdībai, kas it kā nevērīgi izturoties pret saviem iedzīvotājiem, lai varētu sniegt atbalstu Ukrainai, norāda "Der Spiegel", atsaucoties uz slepeno ziņojumu.

Izdevums norāda, ka tā ir "sistemātiska Krievijas dezinformācijas kampaņa".

Vācijas Ārlietu ministrija jau kādu laiku ar datu analītiķu palīdzību novēro debates par ārpolitikas tēmām sociālajos tīklos, lai identificētu ārvalstu mēģinājumus ietekmēt procesus Vācijā, liecina izdevuma rīcībā esošā informācija.

Vācijas Ārlietu ministrijas pārstāvis "Der Spiegel" sacīja, ka "dezinformācija ir kļuvusi par globālu draudu faktoru".

"To apzināti izmanto tie, kas nepiekrīt mūsu vērtībām, lai destabilizētu veselas sabiedrības - ne tikai Rietumu demokrātijās, bet visur," viņš piebilda.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu