Jonass: Pagājušajā sezonā iemācījos vairāk sevi kontrolēt sacensību laikā

LETA
Motokrosists Pauls Jonass.
Motokrosists Pauls Jonass. Foto: Jānis Asaris/LETA

Latvijas motosportists Pauls Jonass aizvadītā gada sacensībās pasaules motokrosa čempionāta MXGP klasē iemācījās mazāk riskēt brīžos, kad tas nav nepieciešams, otrdien sportistu citē Latvijas Motosporta Federācija (LaMSF).

Pauls Jonass, kurš pārstāv "Standing Construct Honda" komandu un pasaules čempionātā startēs MXGP klasē, atgādina, ka pērnā gada sezona nebija tik laba, kā gribētos, jo lielāko tās daļu nācās cīnīties ar traumām.

"Noteikti iemācījos vairāk sevi kontrolēt sacensību laikā un tik daudz neriskēt brīžos, kad tas nav nepieciešams," saka sportists.

Šobrīd Jonass gatavojas 2024. gada sezonai, veicot gan fiziskās sagatavotības treniņus, gan treniņus ar motociklu trasē.

"Šogad startēšu pasaules čempionāta MXGP klasē un pirms sezonas aizvadīšu trīs sacensības - Somjēras trasē Francijā, Havkstonpārkas trasē Lielbritānijā un Līropas trasē Nīderlandē," atklāj Jonass.

Viņa galvenais mērķis ir jauno sezonu aizvadīt veselam un bez traumām.

"Pirms jaunā gada biju Portugālē un Spānijā, kur vairāk braucu cietajās trasēs," par treniņprocesu stāsta Jonass.

"Šobrīd esmu Beļģijā un trenējos smilšu trasēs. Četras reizes nedēļā braucu ar motociklu un pārējā laikā veicu fiziskos treniņus," vēsta motosportists, precizējot, ka sešas dienas nedēļā viņam ir treniņi un viena diena ir brīvdiena.

2023.gada čempionātā uzvarēja spānis Horhe Prado, otrais finišēja francūzis Romēns Fevrs un trešais - šveicietis Žeremī Sīvers.

Jonass, savainojumu dēļ izlaižot lielu daļu sezonas, kopvērtējumā ieņēma 19.vietu.

Pasaules čempionāts, kurā būs 20 posmi, 10.martā sāksies ar Argentīnas "Grand Prix", bet beigsies ar Itālijas "Lielās balvas" izcīņu 29.septembrī.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu