Izziņoti jauni festivāla "Positivus" mākslinieki

Reperis "Offset".
Reperis "Offset". Foto: offsetyrn/Instagram

"Positivus" festivāla pārstāvji 8. februāra rītā izziņojuši nākamos māksliniekus. To starpā arī modernā repa pionieri, grupas "Mmigos" dalībnieku un neskaitāmu hitu autoru "Offset".

Tāpat arī izziņots, ka festivālā programmu papildinās britu rokgrupa "Nothing But Thieves", pašmāju repa smagsvars Ozols, grupa "Detlef", 2005. gada "Mercury" balvas ieguvējs Bendžamins Klementains, vairākkārtējs "Grammy" balvas laureāts Džeikobs Koljers, grupas "Arcade Fire" dalībnieka Vila Batlera projekts "Will Butler & Sisters Squares", kā arī Mančestras grupa "Picture Parlour".

Turpinot festivālam piesaistīt hiphopa izpildītājus, pirmo reizi Rīgā uzstāsies "Offset". Viņš savas mūziķa gaitas 2011. gadā sāka Atlantas apvienībā "Migos", bet nesen izdevis otro solo albumu "Set It Off", kas pirmajā izdošanas nedēļā ticis straumēts 60 miljonu reižu. Lai popularizētu albumu, reperis devies ASV un Eiropas tūrē, kur viena no pieturām būs arī "Positivus" festivāls.

Britu rokgrupa "Nothing But Thieves" savas karjeras pirmsākumos jau uzstājās "Positivus" festivālā. Grupa izveidojās 2012. gadā un izdevusi trīs albumus un vairākus singlus. Grupas zināmākās dziesmas ir "Amsterdam", "Soda", "Is Everybody Going Crazy?", "Overcome", "Welcome to the DCC".

Britu mūziķis Klementains mūziķa gaitas sācis 2008.gadā Francijā, spēlējot bāros un pasākumos. Viņa pirmais projekts "Cornerstone" 2013. gadā guva atzinību no slaveniem mūziķiem. Viņa debijas albums "At Least for Now" 2015. gadā ieguva "Mercury" balvu.

Festivālā uzstāsies arī vairākkārtējs "Grammy" balvas ieguvējs, džeza pianists Džeikobs Koljērs (Jacobs Colliers), kurš popularitāti ieguvis ar albumu triloģiju "Djesse". Starp festivāla dalībniekiem būs arī Bruklinas indīroka grupa "Sister Squares", kas apvienojusies ar grupas "Arcade Fire" mūziķi Vilu Batleru. Grupa 2023. gadā izdeva pirmo kopīgo projektu "Will Butler + Sister Squares", kas guva atzinību, pateicoties tādām dziesmām kā "Willows" un "Long Grass".

Savukārt no Latvijas mūziķiem festivāla programmā iekļauta grupa "Detlef", kurai vienīgais albums "Tu izliecies par sevi" iznāca pirms 20 gadiem, un pēc tam grupa ilgus gadus nespēlēja. 2023. gadā tika sarīkots izpārdots koncerts "Palladium", kuram sekojis uzaicinājums grupai spēlēt festivālā. Festivālā uzstāsies arī viens no pirmajiem Latvijas reperiem Ozols, kurš karjeras gaitas sāka 1995. gadā ar grupu "Fact" un ir turpinājis regulāri izdot jaunus ierakstus un koncertēt.

Festivālā spēlēs arī jaunā Mančesteras indīmūzikas grupa "Picture Parlour", kas pagaidām mūzikas straumēšanas platformās publicējusi vien pāris dziesmas, populārākā no kurām ir debijas singls "Norwegian Wood".

Festivāla rīkotāji jau bija izziņojuši, ka viens no galvenajiem festivāla māksliniekiem būs amerikāņu dziedātājs Džeisons Derulo. Festivāls jūlijā notiks Lucavsalā.

Rīgas dome nolēmusi festivālu atbalstīt ar 200 000 eiro. Pēc festivāla rīkotāja Ģirta Majora savulaik stāstītā, salīdzinoši 2023. gadā festivāla izmaksas bijušas ap 2 miljoniem eiro, no kuriem aptuveni 1,3 miljoni eiro iztērēti mākslinieku honorāriem, tostarp pērnā gada festivāla galvenais mākslinieks, britu mūziķis Sems Smits izmaksājis nepilnu miljonu eiro.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu