Ukraiņu jātniecei Bilokrinickai piešķirta Latvijas pilsonība

LETA
Latvijas pilsoņa pase. Ilustratīvs attēls
Latvijas pilsoņa pase. Ilustratīvs attēls Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu par Latvijas pilsonības piešķiršanu Ukrainas pilsonei, jātniecei Jevai Bilokrinickai.

Bilokrinicka reizē saglabās arī Ukrainas pilsonību.

Attiecīgo likumu pieņemšanai virzīja Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija. Likums tika virzīts, ņemot vērā Bilokrinickas sportiskos sasniegumus, pārstāvot Latviju starptautiskās sacensībās, valsts tēla atpazīstamības popularizēšanu pasaulē un izvērtējot individuālos apstākļus.

No 2021.gada, pārstāvot Latvijas Jātnieku federāciju (LJF), sportiste piedalījās Eiropas čempionātā junioriem un citās starptautiskās sacensībās. 2021. un 2022.gadā viņa kļuva par Latvijas čempioni iejādē junioru kategorijā, tāpat šajos gados viņa apbalvota kā labākā Latvijas iejādes sportiste junioru kategorijā.

No 2023.gada Bilokrinicka vairs nevarēja pārstāvēt Latviju starptautiski, jo atbilstoši nosacījumiem to drīkst darīt tikai personas, kurām ir Latvijas pilsonība. Saeimas Pilsonības komisijā arī skaidro, ka savu nākotni sportiste saista ar Latviju un vēlas pārstāvēt Latviju 2028.gada vasaras olimpiskajās spēlēs Losandželosā un citās sacensībās.

Bilokrinickas vēlmei iegūt Latvijas pilsonību atbalstu paudušas arī Latvijas Jātnieku federācija un jātnieku sporta biedrība "Barratt Equestian".

Latvijas atbildīgās iestādes informējušas deputātus, ka viņu rīcībā nav informācijas, ka uz Bilokrinicku būtu attiecināmi kādi Pilsonības likuma ierobežojumi.

Sportiste jau Saeimas komisijas sēdē devusi solījumu par uzticību Latvijai.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu