"X" īslaicīgi apturējusi Jūlijas Navaļnajas konta darbību (3)

LETA
Papildināts 17:25, 20. februāris, 2024
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: AP/Scanpix

Miljardierim Īlonam Maskam piederošā platforma "X" otrdien uz neilgu laiku apturējusi Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija atraitnes Jūlijas Navaļnajas konta darbību.

Iepriekš sociālā tīkla lietotāji konstatēja, ka Navaļnajas kontam tiek veikta slēptā bloķēšana. Šo ierobežojumu dēļ Navaļnajas ierakstus varēja apskatīt, izmantojot tiešās saites, bet viņas ziņojumi netika rādīti komentāros vai citātos.

Navaļnajas konta darbība tika atjaunota aptuveni 50 minūtes pēc tam, kad bez paskaidrojuma tika apturēta. "X" bija publicējis vienīgi saisti uz platformas lietošanas noteikumiem, bet nenorādīja, kāds ir konkrētais iemesls.

Noteikumi paredz, ka kontu darbību var apturēt dažādu iemeslu dēļ, sākot no drošības un privātuma jautājumiem, piemēram, ja tikusi publicēta naida runa vai izplatīta privāta informācija, un beidzot ar autentiskuma un verifikācijas jautājumiem, piemēram, ja persona izlikusies par citu personu tiešsaistē.

Kad Navaļnaja pirmdien atvēra kontu, vairāki Navaļnija līdzgaitnieki apstiprināja, ka tas ir viņas īstais konts.

Navaļnaja 19. februārī publiskoja videovēstījumu, kurā paziņoja, ka turpinās mirušā vīra darbu. Viņa uzsvēra, ka Navaļniju noslepkavojis Krievijas diktators Vladimirs Putins, un apgalvoja, ka zina, kāpēc tieši tas tika izdarīts. Viņa sacīja, ka drīzumā par to pastāstīs politiķa līdzgaitnieki, kā arī nosauks to cilvēku vārdus, kuri īstenoja šo noziegumu.

Neilgi pirms konta apturēšanas Navaļnaja platformā atbildēja Kremļa preses pārstāvim Dmitrijam Peskovam, kurš žurnālistiem atļāvās izteikties, ka Jūlijas Navaļnajas apsūdzības Putinam par vīra nāvi esot vulgāras un nepamatotas. Navaļnaja paziņoja, ka viņai pilnīgi vienalga, ko saka Peskovs.

Pats Putins nav komentējis Navaļnija nāvi.

Video: Pēdējais ieraksts, kurā iemūžināts Navaļnijs

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu