Atjaunotās piemaksas pie pensijas sāks izmaksāt martā (1)

LETA
Foto: Matej Kastelic/shutterstock

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta laika posmā no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 31. decembrim, informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiks izmaksātas Latvijā, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un Gērnsijā dzīvojošajiem Latvijas pensijas saņēmējiem.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) ir gandarīts, ka VSAA ir spējusi mobili veikt aprēķinus un jau martā tā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām. Pēc viņa paustā,

martā pensionāri saņems kopējo aprēķina summu par janvāri, februāri un martu, savukārt aprīlī piemaksa tiks izmaksāta tādā apmērā, kāda tā turpmāk būs ik mēnesi.

Piemaksas apmērs ir 1,52 eiro par katru apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim, par kuru Latvijā ir piešķirta vecuma vai invaliditātes pensija. Šis apmērs tiks pārskatīts katru gadu vienlaicīgi ar pensiju indeksāciju.

Pensiju saņēmējiem, kuriem pēc piemaksas piešķiršanas pensijas un piemaksas kopējā mēneša summa pārsniegs pensionāra neapliekamo minimumu - 500 eiro, VSAA ieturēs iedzīvotāju ienākumu nodokli 20% apmērā no summas, kas pārsniedz neapliekamo minimumu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu