VIDEO ⟩ "Vēlamies nomierināt visus." Dzemdību nams komentē veselības ministra vēstuli (1)

Papildināts 17:50, 21. februāris, 2024
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Edijs Pālens/LETA/Rīgas Dzemdību nams/"Facebook"

"Rīgas Dzemdību nams" komentējis Veselības ministrijas (VM) aicinājumus Rīgas pašvaldībai, kuros apšaubīta nama atbilstība mūsdienu prasībām un pieprasītas būtiskas izmaiņas traumatoloģijas pacientu aprūpei Rīgā. 

Dzemdību nama "Facebook" kontā publicēts video, kurā iestādes valdes priekšsēdētāja Santa Markova komentē pašvaldībai sūtīto vēstuli. 

Markova apstiprina, ka saistībā ar ministrijas aicinājumu saņemti vairāki satraukti jautājumi. 

"Tādēļ, kā Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja un ārste, kas šajā iestādē strādā vairāk nekā 30 gadus, ar vislielāko atbildību varu apgalvot, ka nekas nav mainījies – mēs joprojām esam mūsdienīgākā, drošākā, un Eiropas standartiem atbilstošākā dzemdību palīdzības iestāde Latvijā," video saka Markova. 

"Es droši varu apgalvot, ka nav zinošāku ārstu un rūpīgāku un prasmīgāku vecmāšu kā Dzemdību namā," piebilda Markova. 

Markova uzsvēra, ka laikā, kad iedzīvotāji uztraucas par zemajiem dzimstības rādītājiem Latvijā, paziņojumi, kas māmiņu vidū "veicina spriedzi un satraukumu" un "veicina neuzticību ārstiem", neesot "gluži pārdomāti".

Jau iepriekš ziņots, ka vēstulē veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) paudis, ka esot apņēmies veikt "nozīmīgas pārmaiņas veselības aprūpes organizēšanā", lai ilgtermiņā veselības aprūpes pakalpojumi Latvijas iedzīvotājiem būtu pieejami, kvalitatīvi un aprūpes sistēma ilgtspējīga un noturīga.

Viens no plānotās veselības aprūpes sistēmas reformas mērķiem esot efektīva slimnīcu tīkla pārvaldība, vienlaikus nodrošinot vienotu klīnisko slimnīcu augstāko vadību un sistēmisku ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību valstī.

Ministrs norāda, ka Rīgā stacionāros traumatoloģijas un ortopēdijas pakalpojumus nodrošina trīs stacionārās ārstniecības iestādes - Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS), valsts "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" un Rīgas 2. slimnīca, kas nodrošina rīdziniekiem un Latvijas iedzīvotājiem gan terciāra līmeņa, gan sekundāra līmeņa neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību.

Viņa ieskatā, valsts apmaksātus pakalpojumus traumatoloģijā un ortopēdijā nepieciešams turpmāk attīstīt Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) un RAKUS.

Ministra skatījumā, Rīgā un Rīgas veselības aprūpes pakalpojumu plānošanas teritorijā jārisina problēma nodrošināt ar primāri nepieciešamo aprūpi pacientiem ar hroniskām saslimšanām. Viņš norāda, ka VM vairākkārt rosinājusi paplašināt aprūpes gultu skaitu Rīgā, nodrošinot iespējas rīdziniekiem saņemt nepieciešamos aprūpes pakalpojumus.

Ministrs arī norāda uz problēmām saistībā ar "Rīgas Dzemdību nama" pakalpojumiem.

Viņš pauž, ka attiecībā uz dzemdētāju un nedēļnieču aprūpi "Rīgas Dzemdību nams" neesot mūsdienu prasībām atbilstoša droša vieta.

Ministrs lūdzis savu partijas biedru Rīgas mēru Vilni Ķirsi (JV) sniegt atbildi līdz 29. februārim.

Minētā vēstule tika skatīta Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejā, kurā izskanēja atšķirīgi vērtējumi par ministrijas pausto, īpaši par "Rīgas Dzemdību namu", kas it kā neesot atbilstošs mūsdienu prasībām.

Tika uzsvērts, ka dzemdību nams pašlaik ir vienīgā veselības aprūpes iestāde valstī ar integrēto kvalitātes vadības sistēmu, kas atbilst pieciem standartiem. Ir ieviesta kvalitātes vadības sistēma, vides pārvaldības sistēma, darba drošības un arodveselības sistēma, darba drošības un arodveselības sistēma un kukuļošanas apkarošanas pārvaldības sistēma.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu