Likumsargi pērn atklājuši 18 marihuānas audzētavas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: hanohiki/Shutterstock

Pagājušajā gadā Valsts policija (VP) atklājusi 18 marihuānas audzētavas, kas ir par vienu audzētavu vairāk nekā gadu iepriekš, liecina VP apkopotā informācija.

Tāpat pērn atklāta viena fentanila un viena amfetamīna laboratorija.

VP pērn no nelegālās aprites kopumā izņēmusi apreibinošās vielas un prekursorus ar aptuveno vērtību nelegālajā tirgū 5,46 miljoni eiro jeb aptuveni 1,1 miljonu devu.

Kopumā konfiscēti 182,2 kilogrami izžāvētas marihuānas un 160,3 kilogrami nežāvētas marihuānas, 28,8 kilogrami amfetamīna, 20,5 kilogrami katinoni, 6,9 kilogrami kokaīna.

Pērn reģistrēti 2896 apreibinošo vielu izņemšanas gadījumi, kas ir par 466 reizēm vairāk nekā 2022.gadā. Pērn kopumā reģistrēti 1186 noziedzīgi nodarījumi saistībā ar narkotiskajam vielām, 2022.gadā - 1088, bet 2021.gadā - 1277 šādi noziegumi.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks piektdien žurnālistiem teica, ka situācija ar narkotikām un to radīto postu nav iepriecinoša. Tā nav tikai Latvijas, bet arī pārējās pasaules problēma.

Izmeklēšanas liecina, ka lielā mērā narkotiku biznesa organizatori pārgājuši uz interneta vidi, lai mazinātu saskarsmi starp klientu un tirgotāju. Liela problēma ir sintētiskie opioīdi un arvien biežāk nākas saskarties ar pārdozēšanas gadījumiem, proti, 2023.gadā ir 84 personām konstatēta nāve saistībā ar ar sintētisko opioīdu lietošanu.

Iepriekšējos gados noziedzības apkarošanās liels fokuss bija uz lietotājiem, taču tagad liels uzsvars tiek likts uz izplatītājiem un organizētām grupām, norādīja Ruks.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu