SIF: Pērn Ukrainai ziedojuši mazliet vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ukrainas karogi skvērā pie Kongresu nama.
Ukrainas karogi skvērā pie Kongresu nama. Foto: Zane Bitere/LETA

2023. gadā Ukrainai ziedojis 51% Latvijas iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Ilze Sarkanābola.

Viņa norāda, ka Latvijas iedzīvotāju sniegtā palīdzība un atbalsts Ukrainai un Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā vēl joprojām ir augsts.

Ukrainas vai Ukrainas bēgļu atbalstam 2022.gadā ziedoja - 56%, savukārt 2023.gadā 51% cilvēku pēdējā gada laikā personīgi ir snieguši kādu palīdzību vai atbalstu Ukrainai rāda jaunākie "Kantar Latvija" aptaujas dati pēc SIF pasūtījuma.

Ukrainai vai Ukrainas bēgļu atbalstam katrs otrais jeb 51% pēdējā gada laikā personīgi ir sniedzis kādu palīdzību vai atbalstu Ukrainai. 26% iedzīvotāji visbiežāk ir ziedojuši naudu, 17% respondentu ziedojuši pirmās nepieciešamības preces, kā, piemēram, pārtiku, higiēnas preces, medikamentus, vēl 16% pauduši atbalstošu attieksmi Ukrainai sociālajos tīklos.

Iedzīvotāji - 8% - ir snieguši arī tādu atbalstu kā piedalījušies atbalsta pasākumos, 6% aptaujas dalībnieki parakstījušies portālā "Manabalss.lv" par Eiropas Savienības oficiālās vai potenciālās kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai, savukārt 14% norādījuši, ka snieguši cita veida atbalstu.

Mazāk par pusi jeb 44% Latvijas iedzīvotāju skatījumā Ukrainas kara izbeigšanai būtu jādara viss nepieciešamais, lai Krievija zaudētu un okupētās teritorijas atgrieztu Ukrainai.

Biedrība "Tavi draugi" nodrošina koordinētu humānās palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā un Ukrainā, organizējot un koordinējot Latvijas iedzīvotāju, organizāciju un uzņēmumu brīvprātīgo iesaisti palīdzības sniegšanā.

Kopumā kopš 2022.gada februāra biedrībā darbojušies vairāk nekā 5000 brīvprātīgo, uz Ukrainu nosūtīta humānā palīdzība vairāk nekā septiņu miljonu eiro vērtībā, tāpat vismaz 200 000 eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Aptauju veica pētījumu kompānija "Kantar Latvija" 2023.gada decembrī. Aptaujā piedalījās Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu