Navaļnija līdzgaitnieki apgalvo, ka viņu gatavojās apmainīt

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs.
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Foto: SERGEI ILNITSKY/EPA

Cietumā nonāvētā Krievijas opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija līdzgaitnieki pirmdien paziņoja, ka bija gandrīz panākta vienošanās par viņa atbrīvošanu ieslodzīto apmaiņā.

47 gadus vecais Kremļa kritiķis nomira 16.februārī pēc vairāk nekā trīs gadu pavadīšanas ieslodzījumā, izraisot Rietumu līderu un viņa atbalstītāju sašutumu un nosodījumu.

Video: Pēdējais ieraksts, kurā iemūžināts Navaļnijs

Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam "tika piedāvāts apmainīt FSB virsnieku un slepkavu Vadimu Krasikovu, kurš izcieš sodu par slepkavību Berlīnē, pret diviem ASV pilsoņiem un Alekseju Navaļniju," paziņoja Navaļnija līdzgaitniece Marija Pevčiha.

"Es 15.februārī saņēmu apstiprinājumu, ka notiek sarunas un tās ir nonākušas beigu posmā. 16.februārī Aleksejs tika nogalināts," pavēstīja Pevčiha. "Navaļniju bija paredzēts atbrīvot tuvākajās dienās."

Sarunas starp Maskavu, Vašingtonu un Berlīni ilgušas divus gadus, viņa piebilda.

Vaicāta par šiem apgalvojumiem preses brīfingā, Vācijas valdības preses pārstāve atteicās sniegt komentārus.

Krasikovs Vācijā izcieš mūža ieslodzījumu par bijušā čečenu komandiera Zelimhana Hangošvili nogalināšanu Berlīnes parkā 2019.gadā.

Vašingtona ir apsūdzējusi Maskavu, ka tā iesloga ASV pilsoņus, pamatojoties uz nepamatotām apsūdzībām, lai izmantotu viņus ārvalstīs notiesātu krievu atbrīvošanai.

Starp Krievijā aizturētajiem ASV pilsoņiem ir bijušais ASV jūras kājnieks Pols Vīlans un laikraksta "Wall Street Journal" reportieris Evans Gerškovičs, kuri abi apsūdzēti spiegošanā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu