FOTO UN VIDEO ⟩ "Latvijas pasts" un Satiksmes ministrija informē par uzņēmuma nākotni

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Pauls Zvirbulis /TVNET GRUPA/

VAS "Latvijas pasts" un Satiksmes ministrija (SM) trešdien, 28. februārī, plkst. 15 rīko preses konferenci, lai informētu par pirmajiem secinājumiem pēc konsultatīvā darba pie nacionālā pasta operatora nākotnes scenārijiem. 

FOTO: "Latvijas Pasts" preses konference par uzņēmuma nākotnes virzību

Kā informē "Latvijas pasta" Komunikācijas un filatēlijas daļas vadītāja Laila Kļaviņa, konferencē piedalīsies satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P), "Latvijas pasta" pagaidu padomes priekšsēdētājs Kaspars Rokens, kā arī "Latvijas pasta" valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare.

VIDEO: Preses konference

Kompānijā informē, ka trešdien "Latvijas pasts" organizēs domu apmaiņas darbnīcu kopā ar diskusiju, kurā dažādu jomu eksperti - publiskā sektora un nevalstisko organizāciju pārstāvji - apsvērs un analizēs potenciālos nacionālā pasta operatora attīstības virzienus.

Diskusijā iesaistītās puses izvērtēs pakalpojumu klāstu un pieejamību, kā arī apskatīs alternatīvus pasta un finanšu pakalpojumu saņemšanas veidus, lai parūpētos par parocīgu pakalpojumu nodrošināšanu iedzīvotājiem, tostarp senioriem un cilvēkiem mazāk apdzīvotās vietās.

Krauze-Čebotare norāda, ka, domājot par piemērotāko pasta nodaļu tīklu, nākamie uzņēmuma soļi ietver padziļinātu dialogu ar visām iesaistītajām pusēm un paredz vienotu izpratni.

"Šīs iniciatīvas mērķis ir vienoties par "Latvijas pasta" nākotnes virzību un lomu valsts tautsaimniecībā," atzīmē Krauze-Čebotare.

Jau ziņots, ka "Latvijas pasts" plānoja šogad slēgt 105 no 176 pasta nodaļām, taču šis reorganizācijas plāns tika apturēts.

Iepriekš kompānijā skaidroja, ka pēc "Latvijas pasta" un SM pārstāvju diskusijas pasta nodaļu reorganizācija tika apturēta, lai uzņēmums veiktu papildu izpēti un piedāvātu pasta nodaļu attīstībai ne tikai "Pastnieks mājās" risinājumu, bet arī citus alternatīvus scenārijus, un atkārtoti konsultētos ar ieinteresētajām pusēm - pašvaldību vadītājiem, iedzīvotāju biedrībām un citiem.

Finanšu aprēķini liecina, ka reorganizācijas apturēšana vai kavēšana prasīs valsts subsīdijas no 2,1 miljona eiro līdz četriem miljoniem eiro. Aplēstās izmaksas neietver šo pasta nodaļu modernizēšanu un inflācijas efektus. Tādējādi šā gada pirmajā pusgadā uzņēmums kopā ar ieinteresētajām pusēm plāno atkārtoti un padziļināti izvērtēt, kā vēl var sniegt pasta un finanšu pakalpojumus klātienē.

"Latvijas pasta" apgrozījums 2022.gadā bija 100,009 miljoni eiro, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2021.gadā, kā arī uzņēmums strādāja ar 2,21 miljona eiro peļņu pretēji zaudējumiem gadu iepriekš.

"Latvijas pasts" nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. "Latvijas pasts" ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 2300 darbinieku.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu