91 gadu vecais sirmgalvis, kurš Torņakalnā izraisīja avāriju, komentē notikušo (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Gājēju pāreja 13. janvāra ielā.
Gājēju pāreja 13. janvāra ielā. Foto: Zane Bitere/LETA

Pagājušā gada nogalē traģisko avāriju Rīgā, Torņakalnā, izraisījušais sirmgalvis apgalvo, ka avāriju neatceras.

Daudznozaru specializētā prokuratūra nosūtījusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēts 91 gadu vecs vīrietis par to, ka, vadot transportlīdzekli, pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus un izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kā rezultātā uzbrauca diviem gājējiem. Negadījumā no gūtajām traumām dzīvību zaudēja nepilngadīga meitene, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Pērnā gada 9.decembrī Jelgavas ielā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā transportlīdzeklis uz neregulējamas gājēju pārejas uzbrauca virsū nepilngadīgai meitenei un pēcāk arī citai personai.

Apsūdzētais vīrietis, vadot transportlīdzekli, neievēroja un neizpildīja Ceļu satiksmes noteikumu prasības, nerīkojās tā, lai neradītu satiksmei bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas, kā arī nedarīja visu iespējamo, lai netiktu apdraudēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, it sevišķi mazāk aizsargātie - gājēji.

Apsūdzētais savlaicīgi nesamazināja braukšanas ātrumu un neapturēja transportlīdzekli pirms neregulējamas gājēju pārejas, bet turpināja braukt uz priekšu un nedeva ceļu gājējai, kura tajā brīdī šķērsoja brauktuvi pa neregulējamu gājēju pāreju un kurai bija iešanas priekšroka.

Rezultātā apsūdzētā vadītais transportlīdzeklis uz neregulējamas gājēju pārejas notrieca nepilngadīgu meiteni, kura no gūtajām traumām mira.

Pēc gājējas notriekšanas apsūdzētais uzbrauca uz ietves, kur notrieca citu personu un iebrauca atpūtas soliņā.

Pirmstiesas kriminālprocesā apsūdzētais vīrietis savu vainu neatzina pilnībā, norādot, ka satiksmes negadījumu viņš vispār neatceras. Apsūdzētais nepiekrīt apsūdzībai un lietā konstatētajai notikumu gaitai.

Kā norāda Daudznozaru specializētās prokuratūras prokurors, lietā ir savākts pietiekams pierādījumu kopums, lai uzturētu valsts apsūdzību tiesā.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas tiesai.

Jau ziņots, ka pērnā gada nogalē Rīgā, Jelgavas ielā, kāds 1932.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu "Nissan", uzbrauca diviem jauniešiem.

Negadījumā dzīvību zaudēja 2007.gadā dzimusi jauniete, savukārt jaunietis ar gūtajām traumām nogādāts medicīnas iestādē.

Autovadītājs negadījuma brīdī nav bijis reibumā un viņam bijusi derīga transportlīdzekļa vadītāja medicīniskā izziņa.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu