VIDEO ⟩ Aprēķināts, cik cilvēku ieradušies Navaļnija bērēs (3)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: NEXTA/"X"

Uz Alekseja Navaļnija bēru dievkalpojumu un bērēm, kas 1. martā notika Maskavā, ieradās vismaz 16,5 tūkstoši cilvēku, aprēķinājis projekts "White Counter", kas konstatē cilvēku skaitu publiskos pasākumos, vēsta "Meduza".

Video: pēdējais video, kurā Navaļnijs redzēts dzīvs

Skaitlis 16,5 tūkstoši ir balstīts uz to cilvēku skaitu, kuri devās no dievkalpojuma uz apbedīšanas vietu no 15:06 līdz 16:30.

Cilvēki Maskavā Borisovas kapsētā otro dienu nāca pie opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija kapa, lai atvadītos no ieslodzījumā mirušā politiķa.

"Kapsētā lūdz nekavēties ar atvadīšanos, Navaļnija vārdu nemin, vienkārši saka - "mirušais", "viņa kaps" un tā tālāk. Policisti ir mierīgi, kapsētā dežurē visa ceļa garumā," pastāstīja telekanāla "Doždj" skatītāji.

Apbedījuma vieta nav redzama uz tās salikto daudzo ziedu dēļ. Cilvēki, kas dodas prom no kapsētas, raud.

Pēc ziedu nolikšanas uz kapa cilvēkus mudina ātri doties prom no kapsētas, jo vēl ir daudz citu, kas arī vēlas apmeklēt politiķa kapavietu.

Sestdien uz kapsētu vēlreiz bija atnākušas Alekseja un Jūlijas Navaļniju mātes.

Bērēs piektdien nevarēja piedalīties nedz Navaļnija atraitne Jūlija, nedz viņu bērni.

Policija piektdien pēc apbedīšanas ielaida kapsētā cilvēkus, kas uz kapa nolika ziedus. Pie kapsētas bija izveidojusies vairāku tūkstošu cilvēku gara rinda.

Pūlis pie kapsētas skandēja saukļus "Nē karam!", "Nost ar slepkavu varu!" un "Mēs nepiedosim!".

Pirms tam notika atvadīšanās no Navaļnija Maskavas Marjinas rajona Dievmātes ikonas "Remdē manas skumjas" baznīcā, pie kuras bija pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku.

Kad īsi pirms paredzētās ceremonijas sākuma pie baznīcas ieradās katafalks ar opozicionāra zārku, pūlis sāka skandēt: "Navaļnijs, Navaļnijs!" un "Tu nebaidījies, mēs nebaidāmies!"

Lai atvadītos no Krievijas opozīcijas līdera, ieradušies bija ASV, Francijas un Vācijas vēstnieki, kā arī vairāku citu Eiropas Savienības (ES) valstu diplomātiskie pārstāvji.

Lai piedalītos ceremonijā, ieradies bija arī bijušais Jekaterinburgas mērs Jevgēnijs Roizmans, kā arī Boriss Nadeždins un Jekaterīna Duncova, kam Krievijas varasiestādes liegušas kandidēt tā dēvētajās prezidenta vēlēšanās.

Līdz brīdim, kad pie baznīcas ieradās katafalks ar zārku, notiekošo varēja vērot televīzijas kanāla "Doždj" translācijā, taču mobilo sakaru bloķēšanas dēļ notikuma vietā translācija tika pārtraukta.

Varasiestādes brīdinājušas, ka "jebkāda nesankcionēta pulcēšanās būs likumpārkāpums un tie, kas tajā piedalīsies tiks saukti pie atbildības".

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu