Kuleba atbild uz Romas pāvesta aicinājumu Ukrainai sākt sarunas ar Krieviju (6)

LETA
Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.
Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba. Foto: Reuters/ScanPix

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba svētdien nosodīja Romas katoļu baznīcas pāvesta Franciska aicinājumu Ukrainai sākt sarunas ar Krieviju, lai censtos panākt divus gadus ilgstošā kara izbeigšanu.

Francisks izraisīja Kijivas sašutumu, Šveices sabiedriskās raidorganizācijas RTS sestdien publicētajā intervijā sakot: "Es uzskatu, ka stiprākie ir tie, kas redz situāciju, domā par tautu un kuriem ir drosme pacelt balto karogu un sākt sarunas."

"Mūsu karogs ir dzeltens un zils. Tas ir karogs, ar kuru mēs dzīvojam, mirstam un uzvaram. Mēs nekad nepacelsim nekādus citus karogus," sociālajos tīklos ierakstīja Kuleba.

Francisks arī tiek kritizēts par to, ka intervijā sacīja: "Kad jūs redzat, ka tiekat uzvarēti, ka lietas neveicas, lai jums būtu drosme sākt sarunas."

Kuleba aicināja pāvestu nostāties "labā pusē", nevis nostādīt pretējās puses "vienā līmenī un saukt to par "sarunām"".

Ukrainas ārlietu ministrs arī pateicās Franciskam par viņa "pastāvīgajām lūgšanām par mieru" un pauda cerību, ka pāvests apmeklēs Ukrainu.

Franciska izteikumus svētdien kritizēja arī Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

"Varbūt līdzsvara dēļ vajadzētu mudināt [Krievijas diktatoru Vladimiru] Putinu būt drosmīgam un izvest savu armiju no Ukrainas? Uzreiz iestātos miers," sociālajos tīklos ierakstīja Sikorskis.

Citā ierakstā Polijas ārlietu ministrs iezīmēja paralēles starp tiem, kuri aicina uz sarunām, vienlaikus "liedzot [Ukrainai līdzekļus, lai tā varētu sevi aizstāvēt", un Eiropas līderu centieniem pirms Otrā pasaules kara "nomierināt" nacistiskās Vācijas līderi Ādolfu Hitleru.

Savukārt Vatikāna preses pārstāvis Mateo Bruni sacīja, ka pāvests "atbalsta karadarbības pārtraukšanu [un] pamieru, kas tiktu panākts ar drosmi vest sarunas", nevis Ukrainas padošanos. Bruni arī teica, ka jēdzienu "baltais karogs" izmantojis intervētājs, uzdodot jautājumu, tādēļ Francisks to esot pieminējis atbildē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu