VID atklāj tabakas izstrādājumu kontrabandas kanālu no Krievijas

Apollo.lv
Kontrabandas cigarešu iepakojumi salikti kaudzē.
Kontrabandas cigarešu iepakojumi salikti kaudzē. Foto: Valsts ieņēmumu dienests.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē sākts kriminālprocess par cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām kontrabandu lielā apmērā no Krievijas Federācijas caur Igauniju. Atklājot iespējamo noziedzīgo nodarījumu, valsts budžetam novērsti zaudējumi vairāk nekā 165 000 eiro apmērā.

2024. gada februārī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas rūpīgi plānotu darbību rezultātā atklāja vairāku personu organizētu tabakas izstrādājumu kontrabandas kanālu. Viņi, izmantojot vairāku transporta uzņēmumu starpniecību, no Krievijas Federācijas caur Igauniju ieveda kontrabandas cigaretes.

Noziedzīgā nodoma realizēšanai izmantots rūpīgi izgatavots slēpnis kravas transporta kastes grīdā, kas ļāva slēptā veidā ievest kontrabandas cigaretes no Krievijas Federācijas Eiropas savienībā. Noziegumā iesaistītās personas aizturētas noslēguma fāzē Rīgā, demontējot kravas transporta kastes grīdas seguma klājumu un izgūstot kontrabandas ceļā ievestās cigaretes. Noziedznieki faktiski tika pieķerti aiz rokas.

Operatīvu izmeklēšanas darbību rezultātā veiktas procesuālās darbībās pie citām ar šo noziedzīgo nodarījumu saistītajām personām. Veicot procesuālās darbības Rīgā, Jūrmalā, Jēkabpilī un Rēzeknē, tajā skaitā 11 kratīšanas iesaistīto personu faktiskajās un deklarētajās dzīvesvietās un teritorijās. Tika izņemtas 922 040 gab. cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām un citi kriminālprocesam nozīmīgi priekšmeti.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas, par kontrabandu lielā apmērā.

Piecas personas atzītas par aizdomās turamām, trim no tām sākotnēji piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, kas tika aizstāts ar drošības naudu, divām personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Dažas no aizturētajām personām jau iepriekš bija nonākušas tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā par līdzīga rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti Latvijas tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij būtu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodokļa veidā ne mazāk kā 165 tūkst. eiro apmērā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Foto: Valsts ieņēmumu dienests.
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu