Vācijas kanclers atkārtoti noraida iespēju piegādāt Ukrainai "Taurus" (3)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Vācijas kanclers Olafs Šolcs.
Vācijas kanclers Olafs Šolcs. Foto: Kira Hofmann / picture alliance / Kira Hofmann / photothek.de

Vācijas kanclers Olafs Šolcs 13. martā no jauna nepārprotami noraidīja iespēju, ka Ukrainai varētu tikt piegādātas vācu spārnotās raķetes "Taurus".

Piegādājot modernos ieročus Ukrainai, Vācija tiešākā veidā var tikt ievilkta konfliktā ar Krieviju, runājot Bundestāgā, apgalvoja kanclers.

"Apdomība nav kas tāds, ko var uzskatīt par vājumu, kā to daži dara. Patiesībā apdomība ir tas, uz ko šīs valsts pilsoņiem ir tiesības," sacīja Šolcs.

Viņš no jauna pauda uzskatu - ja raķetes "Taurus" tiks piegādātas Ukrainai, būs nepieciešama arī zināma vācu karavīru iesaiste, lai palīdzētu noteikt mērķus un veikt citus uzdevumus.

Opozīcijas, kā arī daži Šolca trīs partiju koalīcijas politiķi šo kanclera pieņēmumu apšauba.

"Man nav pieņemami piegādāt tālas darbības ieroču sistēmas, ko būtu saprātīgi piegādāt tikai tad, ja tiek iesaistīti vācu karavīri, kaut arī tikai ārpus Ukrainas," sacīja Šolcs.

"Tā ir robeža, ko es kā kanclers negribu pārkāpt," viņš piebilda.

Opozīcijā esošais Kristīgi demokrātiskās savienības un Kristīgi sociālās savienības (CDU/CSU) bloks ceturtdien plāno iesniegt balsošanai rezolūciju, kurā tiks pieprasīts, lai Šolca valdība piegādā "Taurus" Ukrainai.

Daudzi valdošās koalīcijas zaļo un brīvo demokrātu politiķi arī atbalsta "Taurus" piegādes Ukrainai.

Tomēr koalīcijas likumdevēji opozīcijas iepriekšējo līdzīgo centienu gaitā bijuši Šolca pusē.

Šolca pārstāvēto sociāldemokrātu un zaļo frakciju līderi pauda pārliecību, ka likumdevēji arī šīs nedēļas balsojumā atbalstīs kancleru.

Komentāri (3)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu