VIDEO Jelgavā jaunieši policijas acu priekšā sarīko dragreisu un saņem sodus (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Valsts policija/Ekrānuzņēmums no video

Šī gada 12. martā Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas darbiniekus, veicot satiksmes uzraudzību Jelgavā ar netraferēto "Subaru" markas automašīnu, pārsteidza divi tandēmā braucoši spēkrati - BMW un "Volvo", portālu "Apollo.lv" informēja VP.

Pēc luksofora zaļā signāla iedegšanās abu transportlīdzekļu vadītāji strauji palielināja braukšanas ātrumu, sasniedzot teju 100 km/h apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h.

Par šo pārgalvīgo braukšanas ātruma izvēli abiem transportlīdzekļu vadītājiem piespriests naudas sods. 2024. gada 12. martā neilgi pēc pusnakts - Jelgavā pa Zemgales prospektu virzienā no Sporta ielas uz Akadēmijas ielas pusi Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļas amatpersonas lēnām stājās pie luksofora, kur dega sarkanais signāls un jau stāvēja un zaļā gaismas signāla parādīšanos gaidīja divi spēkrati – "Volvo" un BMW.

Tam iedegoties, visi pie luksofora stāvošie transportlīdzekļi sāka kustību, tomēr abi policijai priekšā stāvošie spēkrati to darīja ar neierasti strauju paātrinājumu, dažu sekunžu laikā sasniedzot ātrumu līdz pat 98 km/h. Likumsargi nekavējoties ieslēdza bākugunis, tādā veidā abiem vadītājiem liekot apturēt automobiļus.

Pārbaudot spēkratu vadītāju identitāti, likumsargi konstatēja, ka pie "Volvo" stūres sēdusies 20 gadus veca meitene, savukārt BMW spēkratu vadījis 19 gadus vecs jaunietis. Par pārkāpumu abiem transportlīdzekļu vadītājiem sākts administratīvā pārkāpuma process pēc Ceļu satiksmes likuma 55. panta sešpadsmitās daļas par šā panta piecpadsmitajā daļā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar 519. vai 555. ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums".

Par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 240 līdz 320 eiro.

Šajā gadījumā BMW vadītājam, kura braukšanas ātrums vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h, bija par 48 km/h lielāks, tika piemērots lielākais iespējamais naudas sods – 320 eiro apmērā.

Savukārt "Volvo" markas automobiļa vadītājai, kuras braukšanas ātrums bija mazliet mazāks, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 42 km/h, piemērots naudas sods 240 eiro apmērā, ņemot vērā arī atbildību mīkstinošos apstākļus, kas šajā gadījumā bija izdarītā pārkāpuma atzīšana un nožēlošana.

Valsts policija aicina automašīnu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu neievērošana apdraud ne tikai paša vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu