Vērtēs iniciatīvu par viedierīču izmantošanas ierobežošanu pamatskolās

LETA
Foto: Prostock-studio/Shutterstock

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās iedzīvotāju iniciatīvu par personīgo viedierīču izmantošanas ierobežošanu pamatskolās.

Iepriekš Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā iniciatīvas autors Jānis Viegliņš, kurš ir Valles pamatskolas direktors, rosināja viedierīču izmantošanas aizliegumu sākumskolā un pamatskolā, lai jaunākajās klasēs bērni vairāk koncentrētos mācībām.

Viegliņš uzsvēra, ka paši bērni nesaprot sekas, kā viedierīces ietekmē viņus pamatskolas laikā, un tas arīdzan kavē labākus mācību rezultātus.

Iniciatīvas pārstāvja ieskatā, viedierīču aizliegums paredzami uzlabotu sekmes, veicinātu bērnu veselīgāku attīstību, mazinātu nelabvēlīgu, kaitīgu saturu sociālajos tīklos un tā ietekmi uz bērniem un skolas dzīvi.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga (JV) atzīmēja, ka Saeimā jau ir vairākas iniciatīvas gan par viedierīču izmantošanas problēmjautājumu, gan par drošību skolās kopumā.

Parlamenta Izglītības komisijā ir notikušas vairākas sēdes, kurā ticis strādāts pie dažādām likuma grozījumu redakcijām, tostarp viedierīču ierobežojumam. Kā norādīja IZM pārstāve, šobrīd komisijas darba grupas ietvaros ir nonākts pie konceptuāla redzējuma, ka skola nosaka kārtību viedierīču izmantošanai.

Taču par absolūtu aizliegumu nav runa, jo pedagogi mācību procesā izmanto interaktīvas aktivitātes, kā īstenošanai, piemēram, ir nepieciešams noskenēt QR kodu, piebilda Reinberga.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns uzskata, ka tādas pašas problēmas ir saskatāmas arī vidusskolas klasēs, ne tikai sākumskolā un pamatskolā. Un tādas problēmas ir katrā skolā, uzsvēra Kalvāns.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu