"Ir daudz neskaidrību." Sārts komentē teroraktu Maskavā

LETA
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts
NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vadītājs Jānis Sārts Foto: Ieva Lūka/LETA

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts pēc piektdien notikušā terorakta Maskavā vietnē "X" norādīja, ka izskatās, ka Kremlis izmantos terora aktus, lai vēl vairāk mobilizētu Krievijas sabiedrību pret Ukrainu un "piegrieztu skrūves". Neesot izslēdzama arī eskalācija frontē, bet tur daudz variantu neesot atlicis.

Papildinot savu komentāru, Sārts pirmdien aģentūrai LETA teica, ka patlaban Krievijas varai ir nepieciešamība paskaidrot savai sabiedrībai, kāpēc neraugoties uz "izslavētajiem" specdienestiem, šāds uzbrukums varēja notikt.

"Patlaban ir mēģinājums uzlikt to uz Ukrainu un tur es piekrītu, ka ir vairāki mērķi. Pirmkārt, tas ir attaisnojams, otrkārt ir iespēja to izmantot iepriekš plānotai mobilizācijai. Attiecībā uz ekskalācijas palielināšanu Ukrainā vēl ir jāskatās, jo patlaban Krievijai pieejamie resursi nav pārāk daudz," sacīja Sārts.

Uz norādi, ka piektdienas teroraktam varētu būt līdzības ar 1999. gada dzīvojamo namu spridzināšanu Krievijā, kur krita aizdomas uz Krievijas specdienestu iesaisti, Sārts norādīja, ka 1999. gadā bija ļoti viegli izveidot korelāciju, bet šajā gadījumā, ja Krievijas specdienesti vēlētos īstenot tā dēvēto "viltus karoga" operāciju, tad viņi varētu būtu daudz precīzāki.

"Tagad viņiem tā ekvilibristika, ar ko jānodarbojas, lai noveltu vainu uz ukraiņiem, ir ļoti sarežģīta. Turklāt situāciju sarežģī vēl tas, ka "Islāma valsts" jau paziņojusi par atbildības uzņemšanos un rietumvalstu specdienesti jau iepriekš brīdināja par terorakta iespējamību Krievijā. Ir daudz neskaidrību, bet, ja neskaidrības vajadzētu skaidrot ar bardaku Krievijā vai konspirāciju, tad es vairāk sliektos uz bardaka pusi," uzsvēra Sārts.

Jau ziņots, ka piektdien bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē "Crocus City Hall", kas atrodas Piemaskavas pilsētā Krasnogorskā. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja svētdien apstiprināja 137 cilvēku nāvi. Atbildību par uzbrukumu uzņēmās "Islāma valsts".

Krievija paziņojusi, ka aizturēti 11 aizdomās turēti, tai skaitā četri terorakta izpildītāji.

Kremlis ir devis norādījumus valsts un valdībai lojālajiem jeb propagandas plašsaziņas līdzekļiem uzsvērt iespējamās "Ukrainas pēdas", vēstot par teroraktu koncertzālē.

Jau piektdien Ukrainas Ārlietu ministrija kategoriski noraidīja Krievijas amatpersonu pēc uzbrukuma izteiktās apsūdzības par to, ka Kijiva esot saistīta ar šo teroraktu. "Šādas apsūdzības ir Kremļa plānota provokācija," uzsvēra ministrija.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu