VID darbinieki Liepājas ostā pamana aizdomīgu "Maserati". Divi cilvēki pieķerti smagā noziegumā

LETA
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Gabriel Nica/Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde aizturējusi divus ārvalstu pilsoņus par mēģinājumu nelikumīgi pārvietot narkotiskās vielas pāri Latvijas valsts robežai un transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties narkotisko vielu ietekmē, liecina informācija VID mājaslapā.

Februārī VID Muitas pārvaldes amatpersonas Liepājas ostā, veicot uz prāmja "Stena-Livia" (Latvija-Vācija) uzbraucošo vieglo automašīnu un pasažieru kontroli, muitas kontrolei novirzīja vieglo automašīnu "Maserati" ar Igaunijas valsts reģistrācijas numuru, kuru vadīja ārvalstu pilsonis.

Muitas kontroles laikā, sadarbībā ar kinologu un narkotisko vielu meklēšanas suni, pie automašīnas vadītāja un pasažiera, tika atrastas un izņemtas narkotiskās vielas.

Turklāt, veicot medicīnisko pārbaudi personai, kura vadīja automašīnu, tika konstatēts, ka tā vadīja transportlīdzekli, būdama narkotisko vielu ietekmē.

VID ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā, Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls norāda, ka robežšķērsošanas vietās uz autoceļiem, ostās un lidostā muitas kontrole tiek veikta nepārtraukti, lai novērstu pārkāpumus un noziedzīgus nodarījumus, kas saistīti ar dažādu preču, tostarp aizliegtu vielu, nelikumīgu pārvietošanu. Muita kontrolē ne vien kravas un sūtījumus, bet pārbauda arī ceļotājus, to bagāžu.

Zukuls skaidro, ka narkotisko un psihotropo vielu kontrabandas novēršana ir viens no būtiskiem šādu pārbaužu veikšanas iemesliem.

Katram robežas šķērsotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās savas rīcības sekas - narkotisko vielu kontrabanda ir smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, uzsver Zukuls.

Par minēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta pirmās daļas un 15.panta ceturtās daļas, par mēģinājumu veikt narkotisko vielu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai, 253.panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu pārvadāšanu bez nolūka tās realizēt, un 262.panta pirmās daļas par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Automašīna "Maserati" reģistrēta kādai juridiskai personai un šobrīd tā ir izņemta kriminālprocesa ietvaros. Krimināllikuma 70.14 panta pirmā daļa paredz, ja transportlīdzeklis vadīts alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē ar transportlīdzekli, kas pieder citai personai, no noziedzīgu nodarījumu izdarījušās personas piedzen pilnu vai daļēju šā transportlīdzekļa vērtību.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana un izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu