Pašvaldībām nekavējoties jārisina klaiņojošo suņu problēma, uzsver veterinārārsti

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Suņi jaunajā dzīvnieku patversmē "Labās mājas.
Suņi jaunajā dzīvnieku patversmē "Labās mājas. Foto: Evija Trifanova/LETA

Pašvaldībām ir nekavējoties jārisina klaiņojošo suņu problēma, ņemot vērā, ka grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā dod jaunas un plašākas pilnvaras gan pašvaldības policijai, pašvaldību administratīvajām inspekcijām un Valsts policijai, lai sodītu bezatbildīgus dzīvnieku īpašniekus, aģentūrai LETA pauda Latvijas Veterinārārstu biedrībā (LVB).

Biedrībā uzsver, ka dzīvnieku klaiņošana nav tikai labturības pārkāpums, jo klaiņojoši suņi var nodarīt un nodara postījumus, piemēram, uzbrūkot lauksaimniecības dzīvniekiem.

Pēc organizācijā paustā, pašvaldībām būtu nekavējoties jāmaina uzskati par suņu klaiņošanu arī tāpēc, ka likums turpmāk neatļaus suņus turēt pie ķēdes, kas varētu veicināt suņu klaiņošanu.

Tostarp LVB norāda, ka virknē pašvaldību dzīvnieku klaiņošana tiek uzskatīta par labturības pārkāpumu, taču par šādiem pārkāpumiem būtu jāziņo policijai, lai dzīvnieka saimnieks saņemtu sodu. Tāpat daudzās pašvaldībās netiekot kontrolēta suņu reģistrācija, aizbildinoties ar laika trūkumu un citām prioritātēm.

LVB aicina pašvaldības, kuru atbildībā ir klaiņojošu dzīvnieku kontrole, kā arī tiesībaizsardzības iestādes rīkoties un piemērot reālus sodus bezatbildīgiem suņu saimniekiem, lai novērstu atkārtotus pārkāpumus.

Jau ziņots, ka Saeima 14.martā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā un Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz jaunas labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanā, pavairošanā un atsavināšanā.

Grozījumi paredz uzlabot dzīvnieku labturības līmeni, panākt dzīvnieku izsekojamību, vienlaikus aizsargājot potenciālos dzīvnieku pircējus, kā arī paplašināt kompetences dienestiem, uzsākot administratīvā pārkāpuma procesu, ja konstatēti pārkāpumi dzīvnieku labturībā un aizsardzībā.

Tostarp turpmāk būs aizliegts suni turēt piesietu. Aizliegums neattiecas uz suņiem, kas dzimuši līdz pērnā gada 31.augustam. Gadījumus, kad suni atļauts piesiet, noteiks Ministru kabinets.

LVB ir brīvprātīga sabiedriska organizācija, kas apvieno veterinārmedicīnas izglītību ieguvušus veterinārārstus un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes studentus.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu