Muitnieki kravas vilcienā no Baltkrievijas atraduši 5000 kontrabandas cigarešu paciņas

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs attēls
Kontrabandas cigaretes. Ilustratīvs attēls Foto: Valsts robežsardze

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot no Baltkrievijas iebraukušo kravas vilcienu kontroli, vairākos vagonos konstatējušas kontrabandas cigaretes - 100 000 cigarešu jeb 5000 paciņu bija paslēptas vagonos ar iesala, čuguna lietņu un stiepļu kravām, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Pirmdien, 1.aprīlī, Indras muitas kontroles punktā muitas kinologs ar darba suni, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, vienā no vagoniem konstatēja nedeklarētas cigaretes. Tās bija paslēptas kravā, starp maisiem ar iesalu. Konteinerā atradās 40 000 cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Veicot kravas vilciena kontroli Daugavpils preču stacijā, sadarbībā ar Valsts robežsardzes amatpersonām otrdien, 2.aprīlī, muitas kinologs ar darba suni konstatēja kontrabandas cigaretes divos vagonos ar čuguna lietņu kravu. Zem čuguna kārtas bija paslēpti vairāki iepakojumi ar cigaretēm. Muitas kontroles rezultātā tika izņemti 20 000 cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Savukārt 28.martā Indras muitas kontroles punktā, veicot vilciena sastāva kontroli, muitas amatpersonas konstatēja kontrabandas cigaretes, kas bija paslēptas stiepļu rituļos. Šī krava tika izmantota par slēptuvi 40 000 cigarešu "NZ Gold" ar Baltkrievijas akcīzes markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu pārsniedz 22 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes - tabakas izstrādājumu kontrabandu lielā apmērā, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa sākšanu.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu