Siguldā uzstādīta viedā velonovietne

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Siguldas novada pašvaldība

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā uzstādīta viedā velonovietne, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītāja Zane Leimane.

Projektu ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu īsteno un tā izpildi nodrošina SIA "ProVision Baltic". Mērķis ir 12 mēnešu periodā pārbaudīt viedo velosipēdu novietņu risinājuma piemērotību pilsētvidei un lietotāju vajadzībām Siguldas pilsētā. Pēc viedo velonovietņu testēšanas perioda beigām tiks vērtēts, vai nepieciešams šādu risinājumu Siguldas pilsētā ieviest pastāvīgi.

Laukumā uzstādīta velonovietne "Bikeep", kas ārpus Rīgas ir vienīgā Latvijā. Tā paredz ērti un bez maksas atstāt savu velosipēdu drošībā.

Viedajā velosipēdu stacijā var novietot desmit divriteņus un aizslēgt ar izturīgu metāla slēdzeni. Tajā iebūvēts skaļš trauksmes signāls, kā arī videonovērošana. Atšķirībā no parastajām velonovietnēm, "Bikeep" ietver vairāku līmeņu drošības sistēmu, kas pasargā no zādzībām.

Foto: Siguldas novada pašvaldība

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Zaļais akcentē, ka Sigulda ir velosipēdiem draudzīga pilsēta. To pierāda gan iedzīvotāji, kas ar velosipēdiem pārvietojas ikdienā, gan tūristi, kas izmanto divriteņus pilsētas iepazīšanai. Siguldas dzelzceļa stacijas laukums ir piemērota vieta, kur novietot viedo velonovietni, lai tā būtu ērta un parocīga visiem velosipēdistiem, kā arī bagātinātu kopējo infrastruktūru. Sigulda ir pilsēta, kas mēģina kļūt par inovatīvu risinājumu vietu - kur testēt, mēģināt un ikdienā iekļaut modernus pieejas veidus dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Lai novietotu divriteni mūsdienīgajā velosipēdu stacijā, nepieciešams viedtālrunis ar ieinstalētu "Bikeep" lietotni vai pakalpojuma saņemšanai var izmantot jebkuru bezkontakta karti ar NFC vai RFID funkciju, piemēram, Siguldas novada ID karti, bankas, veikala lojalitātes vai sporta zāles karti.

Šajā stacijā velosipēds nepieciešamības gadījumā var atrasties līdz pat 30 dienām. Projekta īstenotājam SIA "ProVision Baltic" ir tiesības izņemt velosipēdus, ja tie atrodas novietnē ilgāk par norādīto maksimālo uzglabāšanas termiņu. Gadījumā, ja "ProVision Baltic" velosipēdu ir izņēmis, tā īpašnieks var atgūt savu divriteni uzņēmumā Rīgā, samaksājot pakalpojuma maksu 50 eiro apmērā sešu mēnešu laikā pēc izņemšanas.

Situācijā, ja velosipēda novietošanā izmantotā karte pazudusi, noticis elektrības pārrāvums, kas traucē atgūt divriteni, vai radies kāds cits jautājums, nepieciešams sazināties ar pakalpojumu sniedzēju "viedpilseta.lv", zvanot uz tālruņa numuru 25 753 633.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "ProVision Baltic" apgrozījums 2022.gadā bija 1,36 miljoni eiro, peļņa - 9760 eiro. Finanšu rādītāji par pagājušo gadu vēl nav publiskoti. Uzņēmums reģistrēts 2015.gadā, tā pamatkapitāls ir 6000 eiro. Uzņēmums pieder Vladimiram Kovrigam (34%), Jutai Maskalānei (34%) un Zigmāram Zučikam (32%).

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu