Policisti Salaspilī pieķer dzērājšoferi. Viņš piedāvājis kukuli

Apollo.lv
Papildināts 09:39, 11. aprīlis, 2024
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Dzērājšoferis.
Dzērājšoferis. Foto: Skrypnykov Dmytro/"Shutterstock"

Aizvadītās nedēļas izskaņā, 7. aprīļa vakarā Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par notikušu ceļa satiksmes negadījumu Salaspilī, kurā iesaistīts “Toyota Corolla” markas transportlīdzeklis. VP Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas, ierodoties notikuma vietā, konstatēja, ka autovadītājs, kurš izraisījis negadījumu, ir pamatīgā alkohola reibumā. Ar mērķi izvairīties no atbildības vīrietis policijas darbiniekiem piedāvāja kukuli 400 eiro apmērā.

Valsts policijas darbinieki aizvadītajā svētdienā, 7. aprīlī, ap pulksten 21.30 saņēma informāciju par notikušu ceļa satiksmes negadījumu Salaspilī, kur kāds "Toyota Corolla" markas transportlīdzekļa vadītājs nesavaldīja auto stūri, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca ceļa zīmē.

Likumsargi, ieradušies notikuma vietā, konstatēja, ka avarējušā transportlīdzekļa vadītājs ir kāds 1963. gadā dzimis vīrietis un acīm redzami alkohola reibumā.

Vīrietim tika veikta alkohola koncentrācijas pārbaude izelpojamā gaisā un konstatēts, ka transportlīdzekļa vadītājs ir aptuveni 3 promiļu reibumā.

Lai izvairītos no paredzētās atbildības par likumpārkāpumu, 1963. gadā dzimušais vīrietis policijas darbiniekiem piedāvāja kukuli 400 eiro apmērā. Likumsargi aizturēja iereibušo vadītāju un nogādāja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par izdarītajiem pārkāpumiem Valsts policija sāka divus kriminālprocesus – vienu pēc Krimināllikuma 262. panta 1.1 daļas – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatēta alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles – par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Otru pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, proti, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais, vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu par ceļa satiksmes negadījuma izraisīšanu.

Valsts policija atgādina, ka kukuļdošana ir krimināli sodāma rīcība, un aicina transportlīdzekļu vadītājus pat neapsvērt šādas darbības, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un nebraukt alkohola reibumā, lai neapdraudētu savu un līdzcilvēku drošību.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu