Noskaidroti konkursa "FIZMIX Eksperiments" uzvarētāji

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
FIZMIX Eksperiments. Ilustratīvs foto.
FIZMIX Eksperiments. Ilustratīvs foto. Foto: Publicitātes foto

Skolēnu erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments" starp 216 komandām no 145 Latvijas skolām par erudītāko šogad atzīta Jelgavas Spīdolas valsts ģimnāzijas komanda "Baloži pusdieno" skolotājas Kristiānas Rancānes vadībā, informē pasākuma rīkotāji.

Uzvarētāju komanda, kuras sastāvā startēja komandas kapteine Loreta Brasava-Muižniece, Ilans Bagātais, Nils Ozols, Kārlis Zikmanis un Madara Joma, izcīnīja erudīcijas konkursa galveno balvu - ceļojumu uz Šveici, lai apmeklētu Eiropas Kodolpētniecības centru CERN un tā slaveno Lielo hadronu paātrinātāju, kā arī viesotos Šveices zinātnes centrā "Technorama".

Otro vietu konkursā ieguva komanda "Azartspēļu ministri" no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas. Savukārt komanda "Elektromagnētiskā elite" no Siguldas Valsts ģimnāzijas palika trešā.

Starp pārējiem finālistiem bija Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-liceja komanda "Baltais celiņš", Limbažu Valsts ģimnāzijas komanda "Baroni" un Liepājas Jāņa Čakstes vidusskolas komanda "Jauda".

Komandām bija jāsacenšas vairākās kārtās, risinot Latvijā vadošu ekspertu īpaši izveidotus uzdevumus. Bez fizikas tajos bija jādemonstrē erudīcija arī citos dabaszinātņu priekšmetos, tādējādi parādot vispusīgas zināšanas.

Erudīcijas konkursam, kuram ir atklātās fizikas olimpiādes statuss, šogad kopumā bija pieteikušies 1080 skolēni, un tā pirmā atlases kārta norisinājās neklātienē. Savukārt 300 zinošākie 8. un 9. klašu skolēni no visiem Latvijas reģioniem šodien tikās konkursa pusfinālā un finālā, kas norisinājās Latvijas Fizikas festivāla ietvaros.

Rīdziniekiem un pilsētas viesiem - 4. Latvijas Fizikas festivāla apmeklētājiem - visas dienas garumā bija iespēja piedalīties izglītojoši izklaidējošā pasākumā, kuru veidoja Latvijas zinātnes un zinātkāres centri, dažādi tehniskās jaunrades un interešu pulciņi, lielākās Latvijas augstskolas un citas izglītības iestādes, kā arī uzņēmumi.

Fizikas festivāla laikā ikvienam bija iespēja uzzināt par Latvijas zinātnes sasniegumiem fizikā, uzklausīt ekspertu viedokļus par STEM nozīmi sabiedrības un ekonomikas attīstībā, redzēt aizraujošus eksperimentus un vairot zināšanas par inovācijām nākotnes enerģijas jomā. Savukārt Latvijas skolotāji īpašā meistarklasē radīja jaunas idejas aizraujošai fizikas pasniegšanai skolās.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu