Premjere: Redzot uzbrukumu Izraēlai, svarīgi līdzīgā veidā palīdzēt Ukrainai gaisa telpas aizsardzībai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Ministru prezidente Evika Siliņa preses brīfingā informē par ārlietu ministra amata kandidāti.
Ministru prezidente Evika Siliņa preses brīfingā informē par ārlietu ministra amata kandidāti. Foto: Edijs Pālens/LETA

Redzot uzbrukumu Izraēlai, svarīgi līdzīgā veidā palīdzēt Ukrainai gaisa telpas aizsardzībai, trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču žurnālistiem norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), kura šodien un ceturtdien piedalīsies Eiropadomē.

Viņa uzsvēra, ka Eiropadomes darba kārtībā būs Ukraina, Eiropas Savienības (ES) konkurētspējas jautājumi. Tāpat tiks pārrunātas tēmas, kas attiecas uz lauksaimniecību, kā arī Irānas uzbrukums Izraēlai.

"Baltijas valstīm un citām ES dalībvalstīm sarosoties, mēs joprojām "turam karstu" Ukrainas tēmu un vēlamies turpināt atbalstīt Ukrainu, meklējot gaisa aizsardzības iespējas papildu tam, kas jau ir izdarīts," sacīja premjere.

LETA jau rakstīja, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien, 15.aprīlī aicināja sabiedrotos izrādīt tādu pašu "vienotību" Ukrainas atbalstīšanā kā Izraēlas atbalstīšanā, kura nedēļas nogalē ar Rietumvalstu atbalstu atvairīja Irānas uzbrukumu.

Aizvadīto mēnešu laikā ir pieaugusi Ukrainas neapmierinātība ar kavēšanos Rietumvalstu militārās palīdzības piegādēs. Tas attiecas arī uz pretgaisa aizsardzību, kas Ukrainai ir steidzami vajadzīga, lai atvairītu Krievijas uzbrukumus.

Zelenskis lietotnē "Telegram" pateicās sabiedrotajiem, kas atbildējuši uz Ukrainas aicinājumu piegādāt vairāk pretgaisa aizsardzības sistēmu, bet uzsvēra, ka "Krievijas uzbrukumu intensitāte prasa lielāku vienotību".

"Aizstāvot Izraēlu, brīvā pasaule ir demonstrējusi, ka šāda vienotība ir ne tikai iespējama, bet arī ir simtprocentīgi efektīva. Tas pats ir iespējams, aizstāvot no terora Ukrainu, kas tāpat kā Izraēla nav NATO locekle," pauda Zelenskis, aicinot Ukrainas sabiedrotos izrādīt "politisku gribu".

ASV Senāts februārī pieņēma 95 miljardu dolāru vērtu finansējuma paketi, kas ietver finansējumu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas iebrukumu, kā arī jaunu atbalstu Izraēlai un Taivānai, tomēr šis likumprojekts ir iestrēdzis Kongresa apakšnamā Pārstāvju palātā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu