Ķengaragā policisti no antisanitāra dzīvokļa aizved četrus mazus bērnus. Māte bija 4,4 promiļu reibumā (5)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: RPP

Aizvadītājās nedēļas nogalē pašvaldības policisti Rīgā, Ķengaragā, no kāda mitekļa izņēmuši četrus mazus bērnus, kuri uzturējās antisanitāros apstākļos, informēja Rīgas pašvaldības policija.

13. aprīlī pašvaldības policijas pēc Sociālā dienesta lūguma apsekoja kādas ģimenes dzīvesvietu Ķengaragā, lai pārliecinātos par bērnu drošību, sadzīves apstākļiem un pamatvajadzību nodrošināšanu.

Miteklī policisti sastapa sievieti, kura bija alkohola reibumā, un četrus mazgadīgus bērnus, jaunākajam no kuriem bija vien deviņi mēneši.

Policija novērtēja, ka dzīvoklī valdīja antisanitāri apstākļi - netīras, lipīgas grīdas, nemazgāti trauki, izmētāti izsmēķi, pelni, papīri, ēdiena paliekas, atvērtas alkohola pudeles, dažādas mantas un drēbes.

Pārbaudot personu datus, policisti konstatēja, ka bērnu mātei ir atņemtas aizgādības tiesības pār trīs bērniem, savukārt jaunākais bērns dzīvo pie viņas.

Vienlaikus likumsargi noskaidroja, ka trīs vecākie bērni ikdienā dzīvo pie savas vecmammas, kura viņiem noteikta par aizbildni, tomēr konkrētajās brīvdienās bērni atbraukuši paciemoties pie mātes.

Pārbaudē policisti noskaidroja, ka sieviete ir 4,4 promiļu reibumā.

Lai pārliecinātos par bērnu veselības stāvokli, uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ekipāža.

Pēc pārbaudes mediķi divus vecākos bērnus un deviņus mēnešus veco zīdaini nolēma hospitalizēt uz medicīnas iestādi, bet ceturtais bērns tika nogādāts pie vecmāmiņas.

Ņemot vērā mātes reibumu un antisanitāros apstākļus dzīvesvietā, notikuma vietā tika pieņemts lēmums par zīdaiņa nošķiršanu no mātes.

Vienlaikus par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu sākts administratīvā pārkāpuma process.

Lai pārliecinātos par bērnu dzīvošanas apstākļiem, dienu vēlāk policisti ieradās arī pie vecmāmiņas, pie kuras dzīvo trīs vecākie bērni, un apsekoja viņas dzīvesvietu, kur sastapa visus trīs bērnus.

Vienlaikus tika apsekota zīdaiņa tēva, kurš pēc pārbaudēm slimnīcā uzņēmās bērna aprūpi, dzīvesvieta. Abās dzīvesvietās apstākļi bija apmierinoši un bērnu attīstībai un dzīvošanai atbilstoši. Nekas neesot liecinājis, ka tēvs un vecmamma nespētu parūpēties par bērniem.

Komentāri (5)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu