Jūras ērgļu ligzdā Ķemeros izšķīlies cālis (1)

Apollo.lv
Papildināts 14:41, 18. aprīlis, 2024
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: LDF/Ekrānuzņēmums no video

Tiešraidē vērojamā Ķemeru jūras ērgļu pāra Rasenes un Akača ligzdā izšķīlies cālis.

Jau vēstīts, ka pagājušā gada beigās Latvijas Dabas fonda (LDF) putnu tiešraižu vērotājiem nodrošina jaunu tiešraidi no jūras ērgļu ligzdas Ķemeru Nacionālajā parkā, kurā patlaban mājo divi pieauguši putni.

LDF tiešraižu projekta vadītājs Jānis Ķuze informē, ka jūras ērgļu ligzdošanas teritorija Ķemeru Nacionālajā parkā ir zināma kopš 2019.gada, kad ērgļi sākotnēji aizņēma zivju ērglim būvētu mākslīgo ligzdu priedē, kas tajā brīdī jau bija nokaltusi. Divus gadus vēlāk tika atrasta šī ērgļu pāra jaunā ligzda, tā atrodas eglē, sniega vai vēja nolauztas galotnes apauguma vietā - līdzīgā situācijā, kā ilgstoši vērotā ligzda Durbē, tikai zemāk, nepilnus 20 metrus virs zemes.

Ķuze pieļauj, ka ir pamats domāt, ka šī ligzda tika uzbūvēta jau 2020.gadā, kad sākotnēji aizņemtā mākslīgā ligzda sausajā priedē bija neapdzīvota. Laikā kopš 2021.gada ērgļi šajā ligzdā katru gadu ir ligzdojuši sekmīgi, divreiz izaudzinot pa vienam mazulim un vienreiz divus.

LDF tiešraides tiek nodrošinātas, pateicoties skatītāju ziedojumiem. 4G tīklu, kas nepieciešams augstas kvalitātes tiešraižu pārraidīšanai, nodrošina telekomunikāciju uzņēmums "LMT".

Populārākā no visām putnu tiešraidēm ir pārraide no jūras ērgļu ligzdas Durbē, kur šobrīd notiek mīklaini notikumi.

Tiešraide: jūras ērgļi (Haliaeetus albicilla) Ķemeru Nacionālajā parkā

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām