Vācijā aizturētas trīs personas par spiegošanu Ķīnas labā

LETA
Ķīnas karogs.
Ķīnas karogs. Foto: BUTENKOV ALEKSEI/Shutterstock

Vācijā pirmdien aizturēti trīs Vācijas pilsoņi, kas tiek turēti aizdomās par spiegošanu Ķīnas labā, paziņojusi prokuratūra.

Aizturētie apsūdzēti informācijas vākšanā par tehnoloģijām, kuras var tikt izmantotas militāriem mērķiem. Tiek uzskatīts, ka viņi sāka spiegoja Ķīnas slepenajam ienestam pirms 2022.gada jūnija.

Aizdomās turamie tika aizturēti Vācijas rietumos, un viņu dzīvesvietās un darbavietās tika veiktas kratīšanas.

Aizturētais Tomass R. tiek turēts aizdomās par strādāšanu Ķīnas Valsts drošības ministrijas labā, Vācijā iegūstot informāciju par tehnoloģijām, kuras var tikt izmantotas militāriem mērķiem. Izmeklētāji uzskata, ka viņš ir nodibināja kontaktus ar pārējiem diviem aizdomās turamajiem - Hervigu F. un viņa sievu Inu F., kuri vada uzņēmumu Diseldorfā, lai piekļūtu šādām tehnoloģijām un nodibinātu kontaktus Vācijas zinātnieku aprindās.

Uzņēmums parakstīja līgumu ar Vācijas universitāti par "zināšanu nodošanu", un projekta pirmais posms bija sagatavot pētījumu Ķīnas "līgumpartnerim" par modernām mašīnu detaļām, ko izmanto jaudīgos kuģu dzinējos, norādīja prokuratūra.

Līgumpartneris bija Ķīnas Valsts drošības ministrijas darbinieks, kura labā strādāja Tomass R., un projektu finansēja Ķīnas valsts aģentūras, atklāja prokuratūra.

Aizdomās turamie arī veduši sarunas par pētniecības projektiem, kas varētu būt noderīgi Ķīnas jūras kaujas spēju paplašināšanai.

Trijotne tiek apsūdzēta arī par īpaša lāzera iegādi no Vācijas un eksportēšanu uz Ķīnu bez atļaujas.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu