Saeimas priekšsēdētāja: Jo vairāk sieviešu būtu augstos amatos, jo vairāk pasaulē būtu miera (7)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa.
Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. Foto: Edijs Pālens/LETA

Jo vairāk sieviešu būtu augstos amatos, jo vairāk pasaulē būtu miera, kā arī tas veicinātu dzimumu līdztiesību, to Spānijā notiekošajā Eiropas Savienības (ES) parlamentu spīkeru konferencē 22. aprīlī sacīja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Šāda pieeja arī palīdzētu risinātu citus ar šo jomu saistītus jautājumus, kuri pašlaik ir dienaskārtībā visai Eiropai un pasaulei, par Mieriņas teikto konferences apaļā galda diskusijā "Sieviešu līderība" aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeimas priekšsēdētāja atzina, ka no citu valstu spīkerēm ir prieks dzirdēt, ka arvien vairāk sieviešu ieņem vadošos amatus un arī parlamentos ir labi pārstāvētas.

"Latvijas parlamentā no 100 deputātiem 28 ir sievietes, un divus valsts augstākos politiskos amatus - spīkera un premjera - arī ieņem sievietes.

Mēs spējam savienot gan izglītības apguvi, gan ģimenes dzīvi, mums katrai ir trīs bērni.

Arī Saeimas Prezidijā šobrīd no pieciem amatiem trijos ir sievietes," pauda Saeimas priekšsēdētāja, akcentējot, ka ne tikai politikā, bet arī citās jomās sievietes uzņemas ļoti daudz.

Priekšstati par sievietes lomu sabiedrībā un ģimenē laika gaitā ir būtiski mainījušies. Ja vēl pirms 90 gadiem Latvijā Civillikums noteica, ka "vīram piešķir tiesības lemt par sievas algota darba pieņemšanu", tad pašlaik kopumā mūsu situācija ir būtiski mainījusies, pauda politiķe.

Vienlaikus Mieriņa atzina, ka jāstrādā pie tā, lai izlīdzinātu atalgojuma atšķirības starp abiem dzimumiem, jo Latvijā sievietes joprojām saņem par 17% mazāk nekā vīrieši. Tāpat sievietes ir vairāk pakļautas nabadzības riskam, it īpaši tās, kuras vienas audzina savus bērnus.

Latvija ir arī daudz darījusi cīņā pret vardarbību: "Nesen pieņēmām Stambulas konvenciju un ieviesām ļoti bargus un stingrus pasākumus, nulles toleranci vardarbībai pret sievietēm gan mūsu Krimināllikumā, gan arī citos likumos," uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja.

Mieriņa akcentēja, ka varam lepoties ar sasniegumiem dzimumu līdztiesības jomā, taču mums joprojām ir daudz darāmā, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas abiem dzimumiem.

"Eiropa nav vienīgā (..). Mēs dzīvojam pasaulē, kur nebūt nav tik laba situācija dzimumu līdztiesībā. Mēs ar savu piemēru varētu palīdzēt arī pārējai pasaulei mainīties uz šo labo pusi. Ne velti ir teiciens - ja mēs gribam, lai kāds mainās, mums jāsāk mainīties arī pašiem," akcentēja Saeimas priekšsēdētāja.

ES parlamentu priekšsēdētāju konference ir ikgadējs spīkeru forums viedokļu, informācijas un pieredzes apmaiņai.

Komentāri (7)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu