VIDEO Nežēlīgā dabas realitāte: Latvijā ligzdojošajiem putniem jāpārvar skarbi laikapstākļi

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Ekrānuzņēmums no "YouTube" video.

Ķemeru Nacionālajā parkā ligzdojošā jūras ērgļu pāra Rasenes un Akača mazulim piektajā dzīves dienā jāpārvar skarbi laikapstākļi un jāsamierinās vien ar dažiem ēdiena kumosiņiem, ko vecāki ātri iebaro, 22. aprīlī vērojams Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē no ligzdas.

Rasene pirmo olu izdēja 10.martā, taču tā ieķērās starp ligzdas zariem un pārim to neizdevās atbrīvot un ieripināt ligzdā. 13.martā tika izdēta otra ola, kuru pāris veiksmīgi ir izperējis, un 18.aprīlī ligzdā ir izšķīlies mazulis.

Pirmajās dzīves dienās abi vecāki gādīgi rūpējas par mazuli, barojot gan ar zivs, gan putna gaļu. Pirmdien arī Ķemeru Nacionālajā parkā stipri snieg un līst, tādēļ barošana ir īsa un ātra. Arī mamma izskatās izmirkusi un nosalusi.

Durbes ligzdā perējošā jūras ērgļu mātīte ir ieputināta, vairākas reizes viņa pieceļas, lai nopurinātu sniegu, taču ligzdu putenī nepamet, ņemot vērā, ka ir palikusi viena pēc Hugo pazušanas.

Jaunais tēviņš, kurš uzturas ligzdas teritorijā, un laiku pa laikam pieskata Mildas ligzdu, perēšanas pienākumus vēl ne reizi nav uzņēmies, kamēr Milda pamet ligzdu, lai paēstu.

Tukuma novadā balto stārķu pārim Tukam un Mammai ir piecas olas. Arī Tukuma apkārtnē stipri snieg, ligzdu pilnībā klāj sniegs un Mamma vairākas reizes ir cēlusies kājās un nopurinājusi sniega kārtu. Tuks teju visu dienu šodien Mammu nav ligzdā nomainījis.

Labākā situācijā ir melno stārķu pāris Ugra un Ogris, jo Ogres apkārtnē šodien nesnieg, tādēļ putniem nav jāperē zem sniega kupenas. Abi putni pašlaik perē trīs olas.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām