Krievijas tiesa piespriež 22 gadu cietumsodu bijušajam "Vagner" algotnim, kurš pēc atgriešanās no kara nogalināja pensionāri (1)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Cietums Krievijā.
Cietums Krievijā. Foto: Jonas Petrovas/Shutterstock

Kirovas apgabaltiesa piesprieda 22 gadu cietumsodu kādam vietējam iedzīvotājam, kurš atgriezās no kara Ukrainā un nogalināja pensionāru, ziņo "Meduza".

Notiesātā vārds netika nosaukts, taču "Mediazona" precizē, ka sodītais ir Ivans Rossomahins.

Tiesa viņu atzina par vainīgu draudos nogalināt, izvarošanā un ārkārtēji cietsirdīgā slepkavībā.

2020. gadā 28 gadus vecajam Rossomahinam par slepkavību tika piespriests 14 gadu cietumsods stingrā režīma kolonijā, taču viņš tika atbrīvots pēc pievienošanās "Vagner" grupējumam pilna mēroga iebrukumam Ukrainā.

Pēc ceļojuma uz fronti viņš atgriezās savā dzimtajā ciemā 2023. gada martā. Ciema iedzīvotāji stāstīja, ka bijušais ieslodzītais sācis dzert.

Pēc viņu teiktā, viņš staigāja pa ciematu, turot rokās cirvi, un kliedza: "Es nogalināšu visus, es nokaušu visas ģimenes!"

Kādā dienā Rossomahins, esot alkohola reibumā, paņēma nazi un draudēja nogalināt kādu ciema iedzīvotāju. Pēc nedēļas vīrietis, atkal būdams reibumā, ieradās pie gados vecākas draudzenes, vairākas reizes iesita ar kādu priekšmetu un izvaroja.

Rossomahina liktenīgais upuris bija 85 gadus vecā Jūlija Buškiha. Viņas mazmeita ziņo, ka vīrietis aizturēts, pateicoties kaimiņu mājas kamerām, kuru ierakstā redzams, kā viņš ieiet pensionāres pagalmā un iziet no tā.

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu