Stokholmā vīrieši maskās uzbrukuši antifašistu pasākumam

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Zviedrijas policija. Ilustratīvs attēls.
Zviedrijas policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Reuters/AP/AFP/EPA/MEGA/SIPA/Scanpix

Vairāki vīrieši maskās 24. aprīlī vakarā iekļuva Stokholmas teātrī un iemeta dūmu bumbas tur notiekošā antifašistu pasākumā, paziņoja Zviedrijas policija un pasākuma dalībnieki.

Uzbrukums notika Gubengenas rajona teātrī, kad apmēram 50 cilvēku piedalījās pasākumā, kuru organizēja Kreisā partija (Vansterpartiet) un Zaļo vides partija (MP).

"Trīs cilvēkus ātrā palīdzība aizveda uz slimnīcu," paziņoja policija, piebilstot, ka tai nav informācijas par cietušo ievainojumiem.

Pretrasisma fonds "Expo", kas bija uzaicināts uzstāties šajā pasākumā, paziņoja, ka "grupa nacistu" ieradās teātra foajē īsi pirms pasākuma sākuma un iemeta dūmu bumbas zālē.

"Nacisti uzbruka apmeklētājiem, lietojot fizisku vardarbību (..) un demolēja telpas, bet pēc tam meta dūmu bumbu, kas piepildīja ieejas zāli ar dūmiem," rakstīja "Expo" savā vietnē.

"Ir briesmīgi, ka noticis uzbrukums sanāksmei, kuru organizējusi Kreisā partija," paziņoja Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons no centriski labējās Moderātu partijas.

"Šāda tipa naidīgai uzvedībai nav vietas mūsu brīvajā un atvērtajā sabiedrībā," sacīja premjers. Viņš piebilda, ka ir sazinājies ar Kreisās partijas līderi, lai paustu "visdziļāko atbalstu".

Visas Zviedrijas politiskās partijas nosodīja šo incidentu kā "uzbrukumu demokrātijai", vēstīja ziņu aģentūra TT.

Kreisās partijas līdere Nūši Dadgostara paziņoja telekanālam SVT, ka "atklātam pasākumam par vienlīdzību starp indivīdiem" "vardarbīgi uzbruka tie, kas, šķiet, bija nacisti".

Viņa aicināja "visus politiskos spēkus" apkarot "galēji labējos, kas apdraud mūsu demokrātiju".

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu