Tramps intervijā izklāsta skarbu redzējumu par savu iespējamo otro pilnvaru termiņu (20)

Apollo.lv
Foto: Reuters/ScanPix

Otrdien žurnālā "Time" publicētajā intervijā bijušais ASV prezidents Donalds Tramps izklāstījis savu redzējumu par iespējamo otro pilnvaru termiņu, ziņo Igaunijas raidorganizācija ERR.

Republikāņu pārstāvis Tramps, kuram novembrī gaidāmajās vēlēšanās pretī stāsies valsts vadītājs demokrāts Džo Baidens, solīja, ka pēc atgriešanās Baltajā namā vērstos pret "iekšējiem cilvēkiem", un neizslēdza politiskas vardarbības iespēju, ja viņam tas neizdosies.

"Time" intervija ar 77 gadus veco Trampu notika viņa mājās Floridā aprīļa sākumā un pēc tam pa tālruni.

"Uzskatu, ka iekšējais ienaidnieks daudzos gadījumos ir daudz bīstamāks valstij nekā ārējie ienaidnieki – Ķīna, Krievija un daudzi citi," Tramps atbildot uz jautājumu, vai viņš ir gatavs atcelt daļu ASV konstitūcijas, lai tiktu galā ar saviem pretiniekiem.

Laikā, kad ASV dienvidu robežu ar Meksiku nelegāli šķērso rekordliels skaits cilvēku, imigrācijas jautājums prezidenta vēlēšanās kļuvis par galveno.

Tramps apgalvo, ka viņam nebūtu citas izvēles, kā vien sākt masveida deportācijas.

To galvenokārt risinātu ASV Nacionālā gvarde, "bet, ja man šķistu, ka situācija kļūst nekontrolējama, man nebūtu problēmu izmantot bruņotos spēkus," intervijā pauda Tramps.

Kad "Time" intervētājs norādīja, ka ASV likumi aizliedz izmantot militāro spēku ASV teritorijā pret civiliedzīvotājiem, Tramps atbildēja: "Tie nav civiliedzīvotāji. Tie ir cilvēki, kas nav mūsu valstī legāli. Tas ir iebrukums."

Attiecībā uz abortiem, kas arī kļuvis par karstu vēlēšanu jautājumu, Tramps atkārtoja savu agrāko nostāju. Proti, viņš atstās štatu ziņā saukt pie atbildības tos, kuri pārkāpj aizliegumu.

Konservatīvi noskaņotā ASV Augstākā tiesa, kurā ir trīs Trampa iecelti tiesneši, 2022. gadā atcēla federālo abortu likumu, kas pamudināja vairākus republikāņu vadītos štatus ieviest pilnīgus vai daļējus aizliegumus.

Jautāts, vai štatiem būtu jāuzrauga sieviešu grūtniecības, lai noskaidrotu, vai viņas, neievērojot aizliegumu, nav izdarījušas abortus, Tramps atbild:

"Domāju, ka viņi varētu to darīt."

Tramps, kura atbalstītāji 2021. gada 6. janvārī uzbruka Kapitolijam, neizslēdza nemieru iespējamību, ja viņš novembrī zaudēs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu