"Mums ir jāturas." Ukrainas ministrs par okupantu raķešu uzbrukumu Harkivai

Karš Ukrainā. Ilustratīvs attēls
Karš Ukrainā. Ilustratīvs attēls Foto: Jānis Vingris/TVNET

Okupanti Ukrainā šobrīd sagrābuši vismaz 7 apdzīvotas vietas un kontrolē teritoriju vairāku desmitu kvadrātkilometru platībā. "Mums ir jāturas un jādod atbilde ienaidniekam," notiekošo komentēja Ukrainas iekšlietu ministrs Ihors Klimenko, ziņo Latvijas Radio.

Ukrainas bruņoto spēku ģenerālštāba pārstāvis Dmitrijs Lihovojs paziņoja, ka atsevišķos rajonos pie apdzīvotajām vietām Lukjanci un Vovčanskas Ukrainas armijai atkal ir nācies atkāpties, lai saglabātu savu karavīru dzīvības un nezaudētu vienību kaujasspējas. Cīņas šajā teritorijā turpinās, un pagājušās diennakts laikā ir atsisti 18 uzbrukumi.

LTV ziņo, ka Harkivas apgabala ziemeļos karojošais 42. mehanizētās brigādes kareivis Maksims Ombišs sacīja: "Šobrīd maskavieši nav apstājušies, turpina mēģināt iekarot jaunas teritorijas.

Tālākās darbības notiek lielās personu grupās, neskatoties uz zaudējumiem, un šie zaudējumi viņiem šobrīd ir ļoti lieli. Tehnikas vienības ir atsevišķas, bet viņu kājniekus ļoti stipri atbalsta artilērija – gandrīz 24/7 pēc kārtas strādā artilērija."

Harkiva neplāno evakuēt iedzīvotājus no pilsētas, paziņojis Harkivas mērs Ihors Terehovs, piebilstot, ka, gluži pretēji, cilvēki plūst uz pilsētu no citām vietām, kur notiek aktīvas kaujas.

"Gaisa trauksme turpinās jau ilgāk nekā astoņas stundas, taču mēs šo nakti pārdzīvojām mierīgi. Diennakts laikā tika veikti uzlidojumi dzīvojamām ēkām. Ienaidnieks izmanto cilvēku iebiedēšanas taktiku, lai cilvēki pamestu pilsētu," sacīja Terehovs.

Neskatoties uz to, pilsētā jau ir ieradušies vairāk nekā 6000 cilvēku. Viņi ir izmitināti kopmītnēs un nodrošināti ar "visu iespējamo, lai viņi justos vairāk vai mazāk pasargāti", norādīja Harkivas mērs.

Terehovs sacīja, ka pilsētā ir pietiekami daudz mantu evakuētajiem, taču ir problēmas ar elektroapgādi.

"Pēc apšaudes 23.martā, kad tika iznīcinātas visas termoelektrocentrāles un transformatoru apakšstacijas, mums šodien nav savas elektroenerģijas ražotnes. Protams, tā dēļ ir izstrādāti elektrības atslēgšanas grafiki gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām. Situācija ir saspringta," skaidroja mērs.

Krievijas karaspēks 10.maijā sāka ofensīvu Harkivas apgabalā un tam izdevies sagrābt savā kontrolē vairākus ciematus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu