Zelenskis: Krievija zaudē karavīrus Harkivā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Foto: PRESIDENT OF UKRAINE/SIPA/PRESIDENT OF UKRAINE/SIPA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis 18. maijā paziņojis, ka Ukrainas bruņotie spēki atvairījuši Krievijas uzbrukumu Časivjarai Doneckas apgabalā. Tāpat Krievija Harkivas apgabalā zaudējot karavīrus un militāro tehniku, vēsta Ukrainas izdevums "The Kyiv Independent".

"Mūsu spēki sniedz spēcīgu atraidījumu okupantiem visos frontes posmos, kur situācija ir sarežģīta – Harkivā, Kramatorskā, Pokrovskā, Kurahovā un valsts dienvidu virzienā," savā vakara uzrunā sacīja Zelenskis. Prezidents uzsvēra, ka Krievija Časivjarā zaudējusi 20 militārās tehnikas vienības.

Prezidents arī sacīja, ka Krievija Harkivas apgabalā cietusi "ievērojamus zaudējumus", lai gan Krievijas karaspēks "strauji virzās cauri Ukrainai" līdzīgi kā 2022. gadā. 

Lielākoties izpostītā Časivjara tiek uzskatīta par nākamo Krievijas mērķi pēc Bahmutas krišanas, savukārt Ukrainas otrā lielākā pilsēta Harkiva arī ir nozīmīgs Krievijas mērķis.

Zelenskis piektdien intervijā brīdināja, ka Krievijas ofensīva Harkivas apgabalā šomēnes var būt tikai tās uzbrukumu "pirmais vilnis" un Krievijas armijai varētu būt mērķis ieņemt Harkivu.

Zelenskis sacīja, ka situācija Harkivas apgabalā, kur Krievija ieņēmusi vairākus ciemus, tiek "kontrolēta", bet "nav stabilizējusies" pēc Ukrainas papildspēku nosūtīšānas.

Prezidents arī sacīja, ka Krievijas karaspēks pavirzījies uz priekšu par pieciem līdz 10 kilometriem, pirms to apturēja Ukrainas spēki.

Krievijas ofensīva "var sastāvēt no vairākiem viļņiem", un Harkivas apgabalā "bija pirmais vilnis", sacīja Zelenskis.

"Es neteiktu, ka tas bija liels panākums" Krievijai, atzina Zelenskis. Viņš tomēr piebilda: "Mums jābūt prātīgiem un jāsaprot, ka viņi iet dziļāk mūsu teritorijā, nevis otrādi, un tā vēl ir viņu priekšrocība."

Krievija 10.maijā sāka ofensīvu Harkivas apgabalā, bombardējot pierobežas ciemus un piespiežot tūkstošiem cilvēku atstāt savas mājas. Krievija šajā ofensīvā panākusi lielākos teritoriālos ieguvumus Ukrainā kopš 2022.gada beigām.

Krievijas diktators Vladimirs Putins piektdien vizītē Ķīnā apgalvoja, ka Krievijai šobrīd nav plānu ieņemt Harkivu un ofensīva esot "sanitārās zonas" veidošana, atbildot uz Ukrainas veiktajām Belgorodas apgabala apšaudēm.

Zelenskis tomēr sacīja, ka Krievijas spēki "grib uzbrukt" Harkivai, lai gan saprot, ka tas būtu "ļoti grūti". "Viņi saprot, ka mums ir spēki, kas cīnīsies ilgu laiku," teica Zelenskis.

Viņš arī sacīja, ka Ukrainai un tās Rietumu sabiedrotajiem nevajadzētu izrādīt vājumu, un aicināja dislocēt divas raķešu sistēmas "Patriot", lai aizsargātu debesis virs Harkivas apgabala un izrādītu spēku pret Maskavu.

"Viņi ir kā nezvērs (..) Ja viņi jutīs kādu vājo vietu šajā virzienā, tad viņi spiedīsies uz priekšu," sacīja Ukrainas prezidents.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu