SKT galvenais prokurors pieprasīs Izraēlas un "Hamās" līderu aresta orderus saistībā ar kara noziegumiem

LETA
Foto: Reuters/ScanPix

Starptautiskās krimināltiesas (SKT) galvenais prokurors Karims Hans pirmdien paziņojis, ka pieprasīs Izraēlas premjerministra un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" līderu aresta orderus saistībā ar karu Gazas joslā.

Hans sacīja, ka, viņaprāt, Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants un trīs "Hamās" līderi - Jehja Sinvars, Mohameds Deifs un Ismails Hanija - ir atbildīgi par kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Gazas joslā un Izraēlā.

Runājot par Izraēlas rīcību, Hans savā paziņojumā norādīja, ka "bada kā kara metodes izmantošanas sekas kopā ar citiem uzbrukumiem un kolektīvo sodu pret Gazas civiliedzīvotājiem ir akūtas, redzamas un plaši zināmas". "Tās ietver nepietiekamu uzturu, dehidratāciju, dziļas ciešanas un aizvien lielāku palestīniešu, tostarp zīdaiņu, citu bērnu un sieviešu, nāves gadījumu skaitu," paziņoja SKT galvenais prokurors.

Izraēla sāka karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7.oktobrī teroristi sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot 1200 cilvēku, bet 250 sagrābjot kā ķīlniekus.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu