VUGD neapmierināts ar lietotnes "112 Latvija" darbību

Apollo.lv
Iedzīvotāju apziņošanas un trauksmes sirēna uz Ugunsdzēsības muzeja jumta
Iedzīvotāju apziņošanas un trauksmes sirēna uz Ugunsdzēsības muzeja jumta Foto: Mārtiņš Plūme / LETA

Trauksmes sirēnu pārbaudes laikā testējot arī lietotnes "112 Latvija" funkcionalitāti, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) tās darbībā konstatējis trūkumus.

Kā aģentūru LETA informēja VUGD, šodien pirmo reizi trauksmes sirēnu ieslēgšanās brīdī lietotnes "112 Latvija" lietotājiem tika nosūtīts paziņojums, lai reālos apstākļos testētu lietotnes darbību. Līdz šim paziņojumi sūtīti tikai par bīstamiem laikapstākļiem.

Dienests ar lietotnes "112 Latvija" uzrādītajiem darbības rezultātiem nav apmierināts, jo tās izstrādātājs nav spējis nodrošināt, ka visi lietotnes lietotāji vienlaicīgi un nekavējoties saņem paziņojumu par trauksmes sirēnu pārbaudi.

Par šodienas pārbaudē identificētajām lietotnes darbības problēmām informācija nodota izstrādātājam, prasot tās novērst pēc iespējas īsākā laikā.

Pirmdien pārbaudē bez traucējumiem un bojājumiem nostrādājušas 119 no 155 pārbaudītajām trauksmes sirēnām. Vēl deviņām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās tiek atjaunotas, pārvietotas vai remontētas. Kopumā Latvijā ir uzstādītas 164 trauksmes sirēnas.

Par visiem pārbaudes laikā konstatētajiem traucējumiem VUGD informēja Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas tehniski nodrošina trauksmes sirēnu apkopi un uzturēšanu.

Valstī šobrīd ir izvietotas 164 trauksmes sirēnas, tās nav dzirdamas visā valsts teritorijā. Attīstot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu, tika izvērtēti dažādi varianti, tostarp kartējot tika aprēķināts, ka trauksmes sirēnu dzirdamības nodrošināšanai lielākajā valsts teritorijā būtu nepieciešams izvietot vismaz divreiz vairāk trauksmes sirēnu, tādējādi palielinot pārklājumu valstpilsētās un novadu centros, kā arī blīvāk apdzīvotajos ciematos, īpaši Pierīgas novados.

Apzinot dažādu agrīnās brīdināšanas veidu priekšrocības un izmaksas, tika pieņemts lēmums finansējumu ieguldīt šūnu apraides ieviešanā, nevis papildu trauksmes sirēnu uzstādīšanā.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori šodien nosūtīja SMS ar informāciju, ka notiek plānota trauksmes sirēnu pārbaude.

Lai pilnveidotu un attīstītu esošo valsts agrīnās brīdināšanas sistēmu, kas būtu piemērota dažāda veida apdraudējuma situācijās, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs turpina iepirkuma procedūru, lai Latvijā ieviestu šūnu apraides risinājums, ar kura palīdzību apdraudējuma situācijās iedzīvotāji varētu saņemt agrīno brīdināšanu uz saviem mobilajiem telefoniem.

VUGD reizi pusgadā veic trauksmes sirēnu pārbaudi, kas nepieciešama, lai pārliecinātos par agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību - trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamiem bojājumiem vai traucējumiem sirēnu darbībā, kā arī noslēgto līgumu darbības izpildi starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, kas apdraudējuma gadījumā informēs sabiedrību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu