Mazāk nokrišņu un temperatūra virs normas. Kāds bijis maija vidus?

LETA
Foto: Vasarīgas smaržas pavadīta ziedēšana Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā
Foto: Vasarīgas smaržas pavadīta ziedēšana Latvijas Universitātes botāniskajā dārzā Foto: Jānis Škapars/TVNET

Maija otrajā dekādē Latvijā bija maz nokrišņu, savukārt vidējā gaisa temperatūra sasniedza +13,6 grādus, kas ir 2,3 grādi virs normas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Zemākā gaisa temperatūra valsts novērojumu stacijās bija -1,9 grādi 12.maijā Daugavpilī un Stendē, bet maksimālā temperatūra bija +26 grādi 18.maijā Saldū. Gaisa temperatūras rekordi netika pārspēti.

Vidējais nokrišņu daudzums bija tikai 2,4 milimetri jeb 12% no normas. Visvairāk nokrišņu - 21 milimetrs - bija Alūksnē, savukārt 12 novērojumu stacijās mēneša otrajā dekādē netika reģistrēti ievērojami nokrišņi.

Vidējais relatīvais gaisa mitrums mēneša vidū bija 66% - no 60% Gulbenē, Priekuļos un Rūjienā līdz 77% Zvejniekciemā.

Vēja ātrums brāzmās novērojumu stacijās nepārsniedza 15 metrus sekundē.

Dekādes sākumā vēl daudzviet bija novērojama salna. Atsevišķās dienās vietām valstī bija pērkona negaiss, stiprs lietus, krusa un migla.

19.maijā vairākās vietās, tai skaitā Salas pagastā, Kabiles un Vānes apkārtnē, Jelgavā un Tukuma novada Viesatā, bija krusa. Krusas graudi nebija ļoti liela izmēra, taču dažviet tā krita vairākas minūtes, sakapājot jau uzdīgušos kultūraugus, kā arī puķes dārzos un savvaļas augus.

Dekādes sākumā daudzviet varēja redzēt ziemeļblāzmu. 14.maijā Siguldas apkārtnē un 15.maijā Valmieras pusē novērota tā saucamā velna slota jeb putekļu virpulis, kas parasti veidojas sausā laikā pavasarī, būtiskus postījumus nenodarot. Savukārt 20.maijā Allažu pusē nofilmēts neliels virpuļviesulis, pēc kura bija pērkona negaiss un stiprs lietus.

Dekādes beigās valsts ziemeļaustrumu daļā tika izsludināts dzeltenais brīdinājums par augstu ugunsbīstamību mežos.

Uz augšu